Rybnik: Arkadiusz Jakubik z spektaklem „Romeo i Julia żyją”

Grafika promocyjna wydarzenia Rybnik: Arkadiusz Jakubik z spektaklem „Romeo i Julia żyją”

W Rybniku szykuje się wieczór z dużą dawką emocji, muzyki i teatralnego pazura Arkadiusz Jakubik przywiezie swój autorski projekt „Romeo i Julia żyją” — opowieść o miłości, zdradzie, tęsknocie i tych wszystkich decyzjach, które potrafią wywrócić życie do góry nogami. To będzie coś więcej niż zwykły koncert, więc warto zapisać ten termin.

Kiedy i gdzie odbędzie się „Romeo i Julia żyją”?

17 października 2026 r. (sobota), godz. 17:00–18:30
Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny im. Kazimierza Kutza 1, Rybnik

W informacji o wydarzeniu nie podano ceny biletów ani szczegółów sprzedaży. Wejściówki i aktualną dostępność najlepiej sprawdzić bezpośrednio w Teatrze Ziemi Rybnickiej lub u organizatora wydarzenia.

O czym jest spektakl Jakubika?

„Romeo i Julia żyją” to współczesna, muzyczno-teatralna historia inspirowana Szekspirem, ale przeniesiona daleko od Werony — do zwyczajnego życia pod Warszawą, do Piaseczna. Bohaterami są Jan i Krystyna Marzec, a ich relacja pokazana jest przez dziesięć autorskich utworów z płyty o tym samym tytule.

Jakubik opowiada o miłości dojrzałej, tej po czterdziestce, która nie jest już bajką, tylko zbiorem codziennych wyborów, napięć i zaskoczeń. Brzmi poważnie? Trochę tak — ale właśnie dlatego jest w tym tyle prawdy, emocji i scen, które mogą zostać w głowie na długo

Na scenie pojawi się nie tylko sam Jakubik, ale też zespół, projekcje wideo i interakcja z publicznością. Dzięki temu całość ma bardziej filmowy niż klasycznie teatralny charakter. To propozycja dla osób, które lubią wyraziste historie, mocny przekaz i artystów, którzy nie boją się mówić wprost.

Link do wydarzenia na Facebooku