Karolinki 2025 w Czerwionce-Leszczynach - uhonorowano osoby i instytucje za wkład w rozwój gminy

W sali CKE panowała mieszanka radości i uznania – ludzie klaskali, rozmawiali o projektach i o tym, co udało się zmienić przez ostatni rok. W Czerwionce-Leszczynach wieczór należał do tych, którzy swoją działalnością wzmocnili kulturę, wolontariat i promocję gminy poza jej granicami. Organizatorzy podkreślali, że nagroda ma pokazywać pasję i konsekwencję, a nie tylko jednorazowe osiągnięcia.
- Gala Karolinek przypominała o znaczeniu długofalowego zaangażowania
- Wyróżnienie nabrało rangi także dzięki obecności przedstawicieli powiatu
Gala Karolinek przypominała o znaczeniu długofalowego zaangażowania
Podczas uroczystości wręczono nagrody “Karolina” osobom i instytucjom wyróżnionym za działalność na rzecz rozwoju i promocji gminy. Wręczenie odbyło się 8 stycznia 2026 roku w CKE w Czerwionce-Leszczynach. W organizacji i przebiegu wydarzenia uczestniczyli przedstawiciele gminy, a także goście z powiatu — to sygnał, że nagroda zyskuje regionalne znaczenie. Nagroda ma być wyrazem uznania dla pasji, konsekwencji i aktywności obywatelskiej, która przekłada się na lepszy wizerunek gminy poza jej granicami.
Wyróżnienie nabrało rangi także dzięki obecności przedstawicieli powiatu
Wśród gości byli m.in. - Marek Profaska - Wicestarosta Powiatu Rybnickiego oraz - Cezary Rajca - Przewodniczący Rady Powiatu. Ich udział podkreślił, że inwestowanie w inicjatywy społeczne i kulturalne traktowane jest jako element szerszego rozwoju regionu. Organizatorzy i władze gminy dziękowali laureatom za wkład w rozwój oraz za budowanie pozytywnego wizerunku Powiatu Rybnickiego.
Dla mieszkańców to przypomnienie, że lokalne inicjatywy mają realne znaczenie - wyróżnienia takie jak Karolina dają projektom widoczność, ułatwiają nawiązywanie kontaktów i mogą przyciągnąć partnerów czy dofinansowania. Warto śledzić komunikaty Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz relacje z kolejnych edycji, by wiedzieć, kto i za jakie działania jest doceniany i jak samemu zgłosić kandydatów lub włączyć się w podobne projekty.
na podstawie: Powiat Rybnicki.
Ostatnie Artykuły

Zanim ruszą konsultacje, gmina tłumaczy jak zgłaszać uwagi do planu ogólnego

Rybnik uruchamia kurs dla seniorów, policja uczy bezpiecznej sieci

Zużyty olej kuchenny potrafi zatkać rury i szkodzi wodzie

Rybnicka drogówka ruszyła na kierowców - za prędkość będą konsekwencje

Kamień znów stanie się stolicą flag footballu - w czerwcu wielkie granie

MOSiR Rybnik z nagrodą, która pokazuje siłę szkolenia najmłodszych

Jak porównać garaże blaszane zanim wybierzesz konkretną konfigurację

Śląski Julek trafia do dzieci i otwiera nowy rozdział regionalnej nauki

Rybnik na jeden dzień odpuszcza samochody i wybiera ruch bez spalin

Ruszyła akcja, która ma uchronić kierowców dwóch kółek przed tragedią

Telefon 986 i pierwszy maluch - tak rodziła się straż Rybnika

W Cedzynie szykują spotkanie, które ma zderzyć sołtysów z realnymi problemami wsi

Korona zapory znów otwarta i rowerzyści wracają nad rybnicki zbiornik

