Dom Kultury w Niedobczycach świętuje 80 lat - gratulacje i plany na przyszłość

W sali Domu Kultury w Niedobczycach panowała pogodna, świąteczna atmosfera. Mieszkańcy i goście zasiedli przy udekorowanej scenie, by razem przypomnieć najważniejsze chwile placówki i zobaczyć, co czeka ją dalej. W Rybniku ten jubileusz potraktowano jako moment refleksji nad rolą kultury w osiedlu i impulsem do nowych aktywności.
- Świętowanie i wspomnienia w Domu Kultury w Niedobczycach
- Jubileusz jako sygnał dla kultury w Rybniku
Świętowanie i wspomnienia w Domu Kultury w Niedobczycach
Podczas uroczystości 5.12.2025 sala wypełniła się mieszkańcami, zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami władz. W imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca gratulacje przekazał Grzegorz Potysz, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia. Słowa uznania trafiły na ręce dyrektora - Mariana Wolnego, który odbierał życzenia w imieniu zespołu DK.
“Niech ten jubileusz będzie inspiracją do dalszego rozwijania talentów, pasji i twórczej energii.”
- Grzegorz Potysz, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia
Uroczystość była też okazją do przypomnienia dotychczasowych działań placówki - od zajęć dla dzieci po wydarzenia angażujące różne pokolenia - oraz wyrażenia nadziei na dalszy rozwój oferty kulturalnej.
Jubileusz jako sygnał dla kultury w Rybniku
Dla mieszkańców Niedobczyc taki jubileusz to nie tylko tort i przemówienia. To potwierdzenie, że lokalna scena kultury działa nieprzerwanie od dekad i ma potencjał do rozwoju. W dyskusjach po oficjalnej części padały propozycje rozszerzenia pracowni, nowych warsztatów i większej liczby wydarzeń plenerowych, które mogłyby przyciągnąć różne grupy wiekowe.
Placówka pod opieką dyrektora Mariana Wolnego pozostaje miejscem, które łączy pokolenia i daje przestrzeń do rozwijania zainteresowań artystycznych. Dla mieszkańca oznacza to konkretne korzyści: dostęp do zajęć edukacyjnych blisko domu, możliwość prezentacji efektów pracy i przestrzeń spotkań sąsiedzkich. Jeśli jubileusz zainspiruje większe zaangażowanie – zarówno ze strony władz powiatowych, jak i samych mieszkańców – Dom Kultury może poszerzyć program i częściej organizować wydarzenia, które wypełnią Niedobczyce kulturalnym życiem przez cały rok.
na podstawie: Powiat Rybnicki.
Ostatnie Artykuły

Raj NajNaj w Chwałowicach - trzy dni sztuki, która mówi do najmłodszych

Dworskie Divertimento znów przyciągnęło melomanów do Łukowa Śląskiego

W Czernicy stawką było minigolfowe podium. Startowali gracze z dziewięciu krajów

Na działkach wraca ruch - złodzieje czekają na otwarte altany

MOCNI na stadionie. W Czerwionce-Leszczynach zakończono tydzień pełen emocji

W Rybniku dzieci przeszły próbę bezpieczeństwa. Policja i Sznupek w centrum finału

Rybniccy policjanci obronili tytuł w cieniu memoriału w Raciborzu

Strażnicy z Rybnika uczą się ratować psy i koty - także egzotyczne

W Czerwionce–Leszczynach nagrodzono twórców i medalistów

W Rybniku o demoralizacji bez teorii na papierze. Dwa dni rozmów i praktyki

73 wykroczenia przy przejściach - rybnicka drogówka znów policzyła błędy

Bieg Ogniowy w Żorach skróci trasę autobusu z Rybnika

Unijne pieniądze zmieniły Rybnik. Widać je na drogach i w szkołach

