Wystawa Nivea dobra na wszystko z kolekcją Wojciecha Mszycy

Miłośnicy designu i sentymentalnych gadżetów: pokaźna kolekcja niebieskich opakowań NIVEA trafi na wystawę — od pudełeczek znalezionych na targu staroci w Bytomiu po unikatowe egzemplarze i reklamy, a właściciel zbiorów opowie o historii kremu podczas wernisażu 4 września.
- Zobacz w Bytomiu kolekcję NIVEA od pudełeczka po plakaty
- Przyjdź na wernisaż i posłuchaj opowieści kolekcjonera
Zobacz w Bytomiu kolekcję NIVEA od pudełeczka po plakaty
Wystawa nosi tytuł „NIVEA DOBRA NA WSZYSTKO” i prezentuje zbiory Wojciecha Mszycy. Kolekcja zaczęła się skromnie — od pudełeczek po plastrach znalezionych na targu staroci w Bytomiu — i rozrosła się do zbioru obejmującego liczne egzemplarze charakterystycznych niebieskich opakowań z białym logo.
Na ekspozycji będzie można obejrzeć plakaty reklamowe, gadżety zarówno przedwojenne, jak i współczesne, unikatowe wersje opakowań kremów NIVEA oraz wiele innych artefaktów układających się w historię produktu i jego obecność w polskich domach.
Przyjdź na wernisaż i posłuchaj opowieści kolekcjonera
GODZINA: 4 września, 17:00 — odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem Wojciecha Mszycy, właściciela kolekcji. Podczas spotkania kolekcjoner opowie o swoich zbiorach oraz o fascynującej historii kremu Nivea.
TERMINY: Wystawę można oglądać do końca października. WSTĘP: wolny.
Wydarzenie będzie interesujące dla osób ciekawych historii produktów codziennego użytku, kolekcjonerów designu reklamowego oraz każdego, kto chce zobaczyć, jak ewoluowało jedno z najbardziej rozpoznawalnych opakowań pielęgnacyjnych.
Na podst. Biblioteka w Rybniku
![]()
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Barycz Sułów – ROW 1964 Rybnik 4:0. Po przerwie gospodarze rozstrzygnęli mecz w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/barycz-sulow-row-1964-rybnik-22082026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Barycz Sułów – ROW 1964 Rybnik 4:0. Po przerwie gospodarze rozstrzygnęli mecz w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)

Japonia bez przewodnika. Monika Weissmann opowie o codzienności

Nowy radiowóz dla Gaszowic. Trzy gminy wsparły zakup Kia Sportage

Z księgowości do literatury. Rybniczanin opisał losy trzech pokoleń

Upiór wychodzi z „Dziadów” i trafia na wystawę w Rybniku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Awaria magistrali obniży ciśnienie wody w kilku częściach Czerwionki-Leszczyn

Od Zameczku po „PET ART”. Górnicze spotkanie w Łukowie Śląskim

Nowy żłobek w Rybniku już działa. Są jeszcze wolne miejsca

PSZOK przy Sportowej w Rybniku znów działa po awarii wagi

Nowa droga w Niewiadomiu nabiera kształtu. Są już dolne warstwy jezdni

Vinyl Swap wraca do Rybnika - przed nami 94. giełda muzycznych skarbów

Szkoła w Rybniku przechodzi wielką modernizację. Koszt to 3,2 mln zł

Seniorzy ze Szczerbic spotkali się przy wspólnym stole. Były rozmowy i życzenia
Przydatne dane teleadresowe
- Filia nr 4 Biblioteki w Rybniku - Paruszowiec: kontakt, karta, godziny
- Filia nr 3 Biblioteki Publicznej w Rybniku - kontakt, karta, wypożyczenia
- Parafia św. Wawrzyńca w Rybniku - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku - msze, kancelaria, sakramenty
- Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach Oddział w Rybniku - procedura adopcyjna i wsparcie dla rodzin
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Boguszowicach - historia, kościół, grupy parafialne
