Rybniccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem IV etapu Tour de Pologne

Rybnik stał się dziś areną emocjonującego ścigania podczas IV etapu 82. Tour de Pologne. Zawodnicy ruszyli spod stadionu miejskiego, a policjanci wraz z innymi służbami czuwali nad bezpieczeństwem kolarzy i kibiców, zapewniając sprawny przebieg wyścigu na ulicach miasta i powiatu.
- Rybniccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem peletonu i kibiców podczas Tour de Pologne
- Zobacz jak mundurowi zabezpieczają wyścig i dbają o porządek na ulicach Rybnika
Rybniccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem peletonu i kibiców podczas Tour de Pologne
7 sierpnia o godzinie 11:40 z Rybnika wystartował peleton 82. Tour de Pologne. Zawodnicy ruszyli z okolic stadionu przy ul. Gliwickiej, kierując się w stronę Beskidów. Miasteczko wyścigu zostało przygotowane obok ośrodka MOSiR Ruda, gdzie trwały ostatnie przygotowania do startu.
Na trasie przejazdu kolarzy pojawiło się wielu mieszkańców Rybnika i powiatu rybnickiego, którzy licznie dopingowali zawodników. Ich bezpieczeństwo oraz płynność ruchu drogowego przez cały czas monitorowali rybniccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek województwa śląskiego.
Zobacz jak mundurowi zabezpieczają wyścig i dbają o porządek na ulicach Rybnika
Policjanci nie tylko prowadzili peleton, ale także czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników wydarzenia – zarówno kolarzy, jak i kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy. Działania mundurowych obejmowały koordynację ruchu oraz zapobieganie sytuacjom mogącym zakłócić przebieg wyścigu.
„Impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie” – podsumowują rybniccy funkcjonariusze.
Dzięki sprawnej współpracy różnych służb oraz profesjonalnemu zabezpieczeniu trasy, IV etap Tour de Pologne w Rybniku zakończył się bez żadnych incydentów, co pozwoliło zawodnikom skupić się na rywalizacji, a mieszkańcom cieszyć się sportowym widowiskiem.
Na podstawie: Policja Rybnik
Ostatnie Artykuły

Biznes pod presją hakerów. W Rybniku rozmawiano o obronie danych

Rybnik znowu pobiegnie wiosną - rodzinny start sezonu przy ORS Ruda

W Rybniku jeden wydział dostał nową nazwę - od razu zmienił się mail

Dwa filmowe koncerty przy świecach - wieczór, który zagra na emocjach

Cztery generalskie szable i 425 nowych oficerów - śląscy policjanci też w gronie

3200 kilometrów dla Antosia. Z Czerwionki-Leszczyn rusza rowerowa wyprawa serca

Szybka interwencja w Rybniku zakończyła się podziękowaniami dla policjantów

Lider gra o awans. W Rybniku czeka sportowy weekend

Hospicjum na Barbórki dostało zielone światło. Teraz liczą się ustalenia

Leszczyniada zyska rodzinny rytm. Będzie sport, zabawa i pomoc

Rybnickie Dni Integracji wracają. Korowód i piknik połączą całe miasto

Remont przy ul. Prostej utrudnił dojście do przystanku w Ligocie Ligockiej Kuźni

Małe sceny, wielkie emocje. Przedszkolaki ożywiły polskie legendy

