Kryminalni zatrzymali dwóch złodziei samochodów i odzyskali 12 aut w Rybniku
Kryminalni z Rybnika dokonali przełomu w sprawie kradzieży samochodów. Dwóch mężczyzn, w tym obywatel Ukrainy, zostało zatrzymanych. Śledczy odzyskali 12 pojazdów o wartości 100 tysięcy złotych, a sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Przebieg dochodzenia i pierwsze zgłoszenia

Pod koniec maja rybniccy policjanci otrzymali serię zgłoszeń dotyczących kradzieży samochodów z parkingów przy ulicach Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej. Świadkowie zauważyli, że pojazdy były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy wcześniej robili zdjęcia na miejscu zdarzenia. W rozmowie z mieszkańcami sprawcy twierdzili, że działają na zlecenie miasta, co wprowadziło wielu w błąd.

Skuteczne działania śledczych

Policjanci z Rybnika podjęli szereg czynności operacyjnych, analizując zgromadzone informacje i ślady. Dzięki ich determinacji udało się trafić na trop przestępców. W wyniku tych działań, 48-letni obywatel Ukrainy oraz 51-letni mieszkaniec Rybnika zostali zatrzymani na terenie Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Na terenie powiatu cieszyńskiego śledczy odzyskali 12 skradzionych pojazdów oraz lawetę, których łączna wartość wynosiła około 100 tysięcy złotych.

Zarzuty i możliwe konsekwencje prawne

Skradzione samochody to różne marki, w tym toyota yaris, ford, audi, mercedes, bmw, fiat oraz volkswagen. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży samochodów z włamaniem. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem, za tego rodzaju przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reakcja mieszkańców i znaczenie dla społeczności

Odzyskanie skradzionych pojazdów oraz zatrzymanie sprawców przyniosło ulgę mieszkańcom, którzy obawiali się o bezpieczeństwo swoich samochodów. Sprawa ta pokazała również, jak ważna jest współpraca społeczności z policją, która może przyczynić się do szybkiego rozwiązania kryminalnych zagadek. Dzięki informacjom od świadków i skutecznemu działaniu służb, udało się zakończyć działalność grupy przestępczej, która działała na terenie miasta.

To zdarzenie jest kolejnym dowodem na skuteczność działań lokalnych służb i ich zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Śledczy z Rybnika pokazali, że nawet najbardziej zuchwałe przestępstwa mogą zostać rozwiązane dzięki profesjonalizmowi i determinacji.


Policja Rybnik