Nabór do programu obniżonych cen energii dla firm na lata 2025-2029 ruszył
Karkonoska Izba Gospodarcza ogłosiła nabór do VI edycji programu wsparcia energetycznego dla firm na lata 2025-2029. Program ten jest skierowany do małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce, które chcą skorzystać z obniżonych cen energii elektrycznej.
  1. Program wsparcia energetycznego dla firm na lata 2025-2029
  2. Składanie wniosków do 11 czerwca 2024 roku
  3. Możliwość uzyskania zamrożonej ceny energii lub zakupu po cenach hurtowych
  4. Bezpłatny udział w programie

Karkonoska Izba Gospodarcza, działająca na rzecz przedsiębiorców od 1991 roku, ogłosiła nabór do VI edycji programu „Obniżone ceny energii dla sektora MŚP oraz Dużego Przedsiębiorcy na lata 2025-2029”. Program ten ma na celu wsparcie firm w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku energii.

W ramach programu przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania zamrożonej ceny energii do końca 2029 roku lub zakupu energii po cenach hurtowych z niższą opłatą za bilansowanie. Jest to szczególnie istotne w kontekście kończącego się okresu zamrożonych cen energii do 30 czerwca 2024 roku, po którym obowiązywać będą zaktualizowane stawki rynkowe.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie kompletnego wniosku do 11 czerwca 2024 roku. Wnioski można składać w siedzibie Izby lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje możliwość wydłużenia terminu składania wniosków, jeśli nie zostanie wyczerpana pula środków w programie.

Udział w programie jest bezpłatny, a szczegółowe informacje dotyczące programu zostaną przekazane zainteresowanym podmiotom drogą elektroniczną. W celu uzyskania dodatkowych informacji, przedsiębiorcy proszeni są o przesłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwę oraz siedzibę firmy.

Karkonoska Izba Gospodarcza od lat wspiera przedsiębiorców Dolnego Śląska, oferując różnorodne programy i inicjatywy mające na celu rozwój firm. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą wsparcia na stronie internetowej Izby.


Starostwo Powiatowe w Rybniku