Anna Gawłowska z Czerwionki-Leszczyn skończyła 111 lat
Anna Gawłowska, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn, obchodziła wczoraj swoje 111. urodziny, stając się najstarszą osobą w Polsce. Jej wiek został oficjalnie potwierdzony przez odpowiednie instytucje.
  1. Anna Gawłowska skończyła 111 lat
  2. Uroczyste życzenia od lokalnych władz
  3. Rekord długowieczności w Polsce
  4. Życzenia od Gerontology Research Group

Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Burmistrz Wiesław Janiszewski wręczyli Annie Gawłowskiej kwiaty i upominki w imieniu mieszkańców powiatu. Wyrazili swoje uznanie dla jej wyjątkowego wkładu w społeczność lokalną.

Anna Gawłowska urodziła się 6 czerwca 1913 roku w Cieszynie. W 1947 roku razem z mężem Rudolfem przeprowadzili się do Czerwionki, gdzie Rudolf podjął pracę. Wspólnie wychowali syna i córkę. Niestety, syn Anny już nie żyje. Obecnie mieszka z córką Urszulą, która na co dzień się nią opiekuje. Anna doczekała się również jednego wnuka i dwójki prawnucząt.

„Pani Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami” – powiedział Wacław Jan Kroczek z Gerontology Research Group, organizacji zajmującej się badaniami nad długowiecznością.

Pomimo trudnych czasów, przez które przeszła, Anna Gawłowska zachowuje dobre zdrowie. Jest rozmowna i pełna optymizmu, doskonale pamięta różne wydarzenia ze swojego życia. Jej historia to żywe świadectwo minionego stulecia.

W imieniu redakcji i mieszkańców składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości, z nadzieją na kolejne, równie piękne jubileusze. Do zobaczenia za rok na 112. urodzinach!


Powiat Rybnicki