Stelaże bez regulacji – do jakich łóżek się sprawdzą?

Zastanawiasz się nad wyborem stelaża do łóżka? Od wielu lat najpopularniejszym zakupem są drewniane modele bez regulacji. Przemawiają za nimi niska cena, wysoka wytrzymałość eksploatacyjna i dobre właściwości. Sprawdź, czym właściwie są stelaże bez regulacji oraz w jakich łóżkach można je stosować. Zapraszamy do lektury.

Czym są stelaże bez regulacji?

Stelaże do łóżka bez regulacji to rozwiązanie, które składa się z połączonych ze sobą listew drewnianych. Umieszcza się je w ramie i stanowią one właściwe podparcie dla materaca. W ten sposób zapewniają użytkownikowi odpowiednie podparcie i bezpieczeństwo snu. Jak sama nazwa wskazuje, stelaże te nie posiadają regulacji, czyli nie można zmieniać ich położenia. Alternatywę dla nich stanowią stelaże z regulacją mechaniczną (ręczną) lub elektryczną.

Dobrej jakości stelaże bez regulacji powstają z drewna bukowego lub brzozowego. Te dwa gatunki doskonale sprawdzają się przy tym zastosowaniu. Jest to związane z tym, że z jednej strony są solidne i odporne na obciążenia, a z drugiej odpowiednio elastyczne i sprężyste. Dzięki temu amortyzują drgania łóżka w trakcie poruszania się użytkownika. W ten sposób minimalizuje się hałas oraz zapewnia odpowiednie podparcie dla materaca, dzięki czemu ten dłużej zachowuje swoje właściwości.

Do jakich łóżek pasują stelaże bez regulacji?

Modele stelaży bez regulacji to doskonały wybór w przypadku łóżek, które służą przede wszystkim do snu lub wypoczynku w pozycji leżącej. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się m.in. w sypialniach, w których użytkownicy zrezygnowali z telewizora. Ponadto modele tego typu to powszechny wybór w przypadku obiektów hotelowych i pensjonatów. Brak regulacji sprawia, że łóżko wykorzystuje się tylko w pozycji leżącej. Jeżeli jednak na co dzień lubisz w nim czytać lub oglądać telewizję w pozycji siedzącej, to warto rozważyć inwestycję w modele regulowane. Wówczas musisz przygotować się na odpowiednio wyższy wydatek, dlatego warto rozważyć za i przeciw.

Co przemawia za zakupem stelaża bez regulacji?

W zdecydowanej większości przypadków kupowane są stelaże bez regulacji. Jest to związane m.in. z ich niższą ceną. To budżetowe i praktyczne rozwiązanie. Jednocześnie system tego typu nie posiada elektroniki, która może powodować dodatkowe koszty związane z serwisowaniem i naprawami. Usunięcie usterki w przypadku stelaża bez regulacji jest zdecydowanie tańsze niż w modelu, gdzie taka regulacja istnieje.

Ponadto stelaże bez regulacji charakteryzują się wysoką wytrzymałością eksploatacyjną i żywotnością. Dzięki temu są zakupem na wiele lat i nie wymagają specjalnej konserwacji czy pielęgnacji. Bez problemu dopasuje się je do dowolnego modelu łóżka, w tym zarówno do łóżek standardowych, jak i kontynentalnych. Stelaże drewniane bez regulacji pasują do modeli jednoosobowych oraz dla par, przez co są bardzo uniwersalne.

Zależy Ci na zakupie wysokiej jakości stelaża bez regulacji? Dedykowaną ofertę w tym zakresie przygotowali eksperci sklepu Sembella. Znajdziesz ją pod linkiem: https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/brak-regulacji.