Rekordowa frekwencja na Rybnickiej Nocy Muzeów
Rekordowa frekwencja na tegorocznej Nocy Muzeów zaskoczyła organizatorów, którzy już teraz zapowiadają kolejną edycję. Mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, wykładach oraz pokazach, a także zwiedzać nowe miejsca, które po raz pierwszy otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających.
  1. Rekordowa liczba uczestników na Nocy Muzeów.
  2. Zwiedzanie wielu lokalizacji jednocześnie.
  3. Nowe atrakcje i warsztaty dla dzieci i dorosłych.
  4. Zapowiedź kolejnej edycji wydarzenia.

Tegoroczna Noc Muzeów przyciągnęła nieprzebrane tłumy mieszkańców, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wydarzenie odbyło się w miniony weekend, a liczba uczestników była rekordowa. Już od wczesnych godzin popołudniowych zauważalny był wzmożony ruch wokół miejsc oferujących nocne atrakcje muzealne.

W tym roku uczestnicy mieli okazję zwiedzać różne lokalizacje jednocześnie. Wydarzenia odbywały się w Ratuszu, Edukatorium „Juliusz”, dawnej kaplicy św. Juliusza, Kościele Ewangelicko-Augsburskim oraz na przykościelnym cmentarzu. Nowością była Noc Muzeów w Galerii Sztuki "Rzeczna".

W Edukatorium „Juliusz” największym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne warsztaty i pokazy przygotowane specjalnie dla dzieci. Z kolei w Muzeum miejskim odwiedzający mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzieła, gdzie każdy miał okazję uszyć własnego beboka lub wziąć udział w warsztatach cukierniczych.

Wicedyrektor placówki, dr Bogdan Kloch, zorganizował „Niepokojący spacer uliczkami Rybnika”, który również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ilość chętnych do poznania historii miasta przerosła oczekiwania organizatorów.

Galeria Sztuki „Rzeczna” zaprosiła na autorskie oprowadzenie przez mistrza fotografii, Chrisa Niedenthala, oraz na działania performatywne w wykonaniu Teatru Na Pół. To była wyjątkowa okazja do obcowania ze sztuką na żywo.

Organizatorzy nie kryją radości z tak dużego zainteresowania i już zapowiadają kolejną edycję Nocy Muzeów. Jak podsumował dr Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum im. O. E. Drobnego: „To był wyjątkowy wieczór pełen kultury, sztuki i nauki. Cieszymy się, że mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana z równie wielkim entuzjazmem w przyszłych latach”.

Sukces tegorocznej Nocy Muzeów jest dowodem na to, że kultura odgrywa ważną rolę w życiu naszego miasta i jego mieszkańców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz uczestnikom za wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Do zobaczenia za rok!


Opierając się na: Urząd Miasta Rybnika