Rybnik ponownie wyróżniony tytułem
Rybnik ponownie wyróżniony jako "Złota Gmina na 5!". To prestiżowe uznanie potwierdza wysoką jakość obsługi inwestorów przez nasz samorząd.
  1. Rybnik zdobył 3. miejsce w Polsce.
  2. Wyróżnienie przyznane przez SGH.
  3. Udział Prezydenta Piotra Kuczery w konferencji.
  4. Wyróżnienie również dla innych gmin i dzielnic Warszawy.

Rybnik ponownie znalazł się w gronie gmin wyróżnionych tytułem "Złota Gmina na 5!". To prestiżowe miano przyznawane jest przez Szkołę Główną Handlową (SGH) w Warszawie gminom, które utrzymują najwyższy poziom obsługi inwestorów. W tegorocznym badaniu nasz samorząd uplasował się na 3. miejscu w Polsce.

16 maja odbyła się konferencja online zorganizowana przez SGH, podczas której zaprezentowano wyniki badania jakości obsługi potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców w gminach. Badanie prowadzone przez Instytut Przedsiębiorstwa SGH obejmowało weryfikację stron internetowych gmin oraz odpowiedzi na zapytania mailowe, wysyłane w ramach tajemniczego klienta.

W tegorocznym badaniu przeanalizowano 728 jednostek samorządowych, w tym 710 gmin oraz 18 dzielnic Warszawy. Rybnik, uzyskując wysoką ocenę, po raz kolejny potwierdził swoje miejsce wśród najlepszych. Obok naszego miasta, tytułem "Złota Gmina na 5!" wyróżniono także Człuchów, Kraków, Rzeszów, Rydułtowy, Zgorzelec oraz warszawskie dzielnice: Żoliborz, Ochotę i Bielany.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele wyróżnionych gmin, w tym Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, a także Mirosław Odziemczyk z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz przedstawiciele SGH, na czele z rektorem uczelni, dr hab. Piotrem Wachowiakiem. To ważne wydarzenie podkreśla zaangażowanie samorządów w poprawę jakości obsługi inwestorów i przedsiębiorców.

Wyróżnienie "Złota Gmina na 5!" jest nie tylko powodem do dumy, ale również dowodem na skuteczność działań podejmowanych przez nasz samorząd w zakresie obsługi inwestorów. To kolejny krok w kierunku dynamicznego rozwoju i przyciągania nowych inwestycji do naszego miasta.


Na podstawie: Urząd Miasta w Rybniku