Okrakiem przez wiek z Józefem Musiołem

Zanurz się w głębię historii Śląska razem z Józefem Musiołem! Niezwykłe spotkanie już 26 marca, pełne opowieści przesyconych pasją i wiedzą. Dowiedz się, jak skomplikowana może być historia, oglądana oczami jednego z jej uczestników.
- Spotkanie z Józefem Musiołem, autorem książki Okrakiem przez wiek. Strzępy pamięci”.
- 26 marca, godzina 18:00 w Bibliotece głównej nie przegap!
- Odkrywanie historii Śląska, od powstań śląskich po II wojnę światową, przez pryzmat osobistych doświadczeń autora.
- Wnikliwa dyskusja o szerszym kontekście społeczno-politycznym, od Okrągłego Stołu po dzisiejsze wyzwania sądownictwa.
- Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum w Rybniku.
- Wstęp bezpłatny spotkajmy się i odkryjmy razem bogactwo naszej historii.
Kiedy współczesność spotyka się z historią, narodzą się opowieści, które zmieniają nasze postrzeganie przeszłości. Tego właśnie możemy się spodziewać podczas spotkania z Józefem Musiołem, który nie tylko podzieli się z nami fragmentami swojej najnowszej książki Okrakiem przez wiek. Strzępy pamięci”, ale również zaprosi nas do świata, w którym historia Śląska staje się równie fascynująca, co dramatyczna.
Józef Musioł, mężczyzna o niezwykłej biografii, przedstawi nam Śląsk nie tylko przez pryzmat swojej rodziny, ale również w szerszym kontekście historycznym oraz politycznym. Jego doświadczenia jako prawnika, sędziego Sądu Najwyższego, a także działacza politycznego i społecznego, dają niepowtarzalną perspektywę, pozwalającą zrozumieć, jak przeplatają się losy jednostki z wielką historią.
Dr Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum w Rybniku, który poprowadzi to spotkanie, zapewni, że rozmowa nabierze dodatkowych barw, eksplorując nie tylko przeszłość, ale i zastanawiając się nad współczesnymi wyzwaniami, przed jakimi stoi nasze społeczeństwo.
Widzimy więc, że ten wieczór w Bibliotece głównej będzie nie tylko okazją do spotkania z wybitną postacią, ale także do głębszego zrozumienia naszej lokalnej historii oraz dyskusji o problemach, które wciąż są aktualne. Pamiętajcie, wstęp wolny do zobaczenia 26 marca o godzinie 18:00!
Według informacji z: Biblioteka Publiczna Rybnik
![]()
Ostatnie Artykuły

Daria ze Śląska wystąpi na Kampusie. Wstęp wolny

Chwila nieuwagi przy bankomacie może kosztować więcej niż wypłacona gotówka

Policyjne statystyki przestępstw z uprzedzeń zmieniły zasady gry

Robert Bober mistrzem Polski. W deszczu rzucił oszczepem 53,87 m

Radni Rybnika spotkają się na sesji. Obrady będzie można oglądać online

Drzewo już wie, że zbliża się zima. Dzieje się to nawet podczas letnich upałów

Paczki żywnościowe w Rybniku. Osiem produktów dla jednej osoby

Nowy żłobek w Rybniku już działa. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci

Po Lyski Rock Festiwal pojadą dodatkowe autobusy do Rybnika

Jeden bilet na autobusy Rybnika i MZK. Zmiana dla pasażerów

Mickiewicz wraca na scenę biblioteki - Rybnik zanurzy się w „Dziadach”

Bezpłatna mammografia w Czerwionce-Leszczynach. Badania w dwóch punktach

Promocje Black Friday na SEO. Jak wybrać ofertę, która naprawdę się opłaca?

Plejada Fajnych Filmów wraca do Chwałowic z historią zza kulis Disneya
Przydatne dane teleadresowe
- RODN i IP "WOM" w Rybniku - kontakt, szkolenia, doradztwo metodyczne
- Biblioteka Rybnik Filia nr 6 Dąbrówki/Nowiny - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Teatr Ziemi Rybnickiej w Rybniku - kontakt, bilety, godziny kasy, wynajem sal
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku - kontakt, zapisy, orzeczenia
- Kościół pw. Świętej Trójcy w Rybniku-Popielowie - msze, kancelaria, sakramenty
- ZUS Rybnik - kontakt, godziny, rejestracja, zasięg terytorialny
