Policja Rybnik: Spotkania w ramach kampanii Pasje
15 stycznia 2024 roku rozpoczął się cykl spotkań w ramach kampanii profilaktycznej Pasje. Asp. szt. Angelika Strzebinczyk odwiedziła trzy placówki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W ramach odwiedzin policjantka przeprowadziła 5 spotkań. Odpowiednio - jedno spotkanie w Szkole Podstawowej imienia Jana III Sobieskiego w Jejkowicach, dwa spotkania w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku oraz dwa spotkania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 4 w Rybniku. Każde z tych wydarzeń cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Kampania profilaktyczna Pasje jest skierowana przede wszystkim do młodych ludzi. Zachęca ona do wynajdywania swoich talentów i realizowania zainteresowań.
Każdy młody człowiek posiada talent, jednakże czy będzie mógł go w sobie odnaleźć i znajdzie na to czas zależy od niego, a także od ludzi, których spotyka na swojej drodze życia i którymi się otacza. Talentem mogą być umiejętności, które posiadamy, cechy charakteru, ale także zdolności na przykład organizacyjne. Odnalezienie w sobie talentu wcale nie jest łatwe. Nie wystarczy usiąść i i rozmyślać nad sobą. Na drodze do jego znalezienia mogą pojawić się szanse, albo zagrożenia. Są one czynnikami, które również pośrednio zależą od nas samych. Szanse możemy dać sobie sami poprzez rozwijanie zainteresowań, pójście na trening, kurs, czy naukę nowego języka. Możemy także uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach.
Celem tej kampanii jest ukierunkowanie młodzieży na odnajdywanie swoich talentów i pogłębianie zainteresowań. Może być to pewnego rodzaju ucieczka na przód przed zagrożeniami takimi jak problemy rodzinne, emocjonalne, trudne sytuacje, problemy z uzależnieniami.
Każdy uczestnik spotkań mógł wysłuchać policjantki, która opowiadała o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Wyjaśniła ona także słowa demoralizacja i czyn karalny. Zainteresowani poznali także środki wychowawcze, którymi dysponują sądy.
Kwintesencją spotkania był spot profilaktyczny, w którym wystąpili Kacper Woryna, Alicja Klasik i Piotr Kuczera oraz asp. szt. Angelika Strzebinczyk.
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/377366,Spotkania-w-ramach-kampanii-quotPasjequot.html
Ostatnie Artykuły

Kulisy policyjnej służby wyszły na jaw podczas spotkania w Rybniku

Wiosenne sprzątanie obejmie całą gminę i miasto Czerwionka-Leszczyny

Poranny blitz w Rybniku - pięciu kierowców odpadło na prostym teście

Gliwice jako miasto przyszłości: zobacz, jakie inwestycje realizuje obecnie zaufany deweloper z Gliwic

Ochojec z nowym skateparkiem - sobotnie otwarcie przyciągnie młodych

Świąteczny spokój tylko z pozoru - rybnickie drogi ujawniły 14 kolizji

Rybnicki blok gazowo–parowy wchodzi w finał po 80 procentach budowy

Rybka kończy trzy lata i szykuje urodzinowe prezenty w halo!Rybnik

Zanim ruszą konsultacje, gmina tłumaczy jak zgłaszać uwagi do planu ogólnego

Rybnik uruchamia kurs dla seniorów, policja uczy bezpiecznej sieci

Zużyty olej kuchenny potrafi zatkać rury i szkodzi wodzie

Rybnicka drogówka ruszyła na kierowców - za prędkość będą konsekwencje

Kamień znów stanie się stolicą flag footballu - w czerwcu wielkie granie

