W najbliższą sobotę kierowcy po raz ostatni będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach w ramach akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Dobiega końca tegoroczna edycja akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W najbliższą sobotę, 9 grudnia, kierowcy po raz ostatni będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, podczas prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", już dziś na wybranych stacjach kontroli pojazdów, wszyscy kierowcy mogą całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Wykaz stacji biorących udział w akcji znajdziecie Państwo w załączniku pod komunikatem.

Film Timeline_2.MP4

Pobierz plik Timeline_2.MP4 (format mp4 - rozmiar 24.76 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 128.67 KB)

Pliki do pobrania

  • Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w akcji Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo
    1.25 MB