Rybnicka drogówka przeprowadziła, po raz kolejny w tym sezonie działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Wśród skontrolowanych rowerzystów 3 było pod wpływem alkoholu, a 16 popełniło wykroczenia drogowe. W czasie akcji stróże prawa odnotowali 63 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Z kolei 32-letni kierująca skodą zlekceważyła przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h.

Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili akcję „Bezpieczny Cyklista”. Działania miały na celu przypomnienie rowerzystom o podstawowych zasadach korzystania z jednośladów, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowaniu szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów. Mundurowi skontrolowali 27 cyklistów, 13 kierujących jednośladami zostało pouczonych, a 3 zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Trzech rowerzystów było pod wpływem alkoholu.

Ponadto w czasie akcji policjanci skontrolowali 70 kierujących pojazdami mechanicznymi. Spośród 64 kierowców – 50 zostało ukaranych mandatami karnymi, skierowano 6 wniosków o ukaranie do sądu, a w 7 przypadkach zastosowano pouczenia.

Około godziny 21.00 na ulicy Wodzisławskiej mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą, która przekroczyła dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Mieszkanka powiatu wodzisławskiego została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów. Policjanci zatrzymali również jej prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Bądź odpowiedzialny, niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem!

  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli, dokumetuje czynności.
  • Czapka policyjna, bloczek mandatowy oraz taryfikator.
  • Policjantka podczas działań Bezpieczny cyklista.