Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej,

11 maja 2023 r. o godz. 19:00 na naszej scenie.

grafika, po lewej zdjęcie czterech mężczyzn w różnych pozach. 50 lecie spektaklu Kwartet. Informacje o obsadzie jak w opisie.

Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.
Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!
Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.

Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!

Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Obsada: Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński

Czas trwania: 70 min

Biley: 120 zł dostępne w kasie domu kultury i w sprzedaży internetowej.