Blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie miał 42-latek kierujący fiatem, który manewrując na parkingu stacji paliw w Rybniku uderzył w elewację budynku. Następnie podczas cofania, rybniczanin uderzył w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Okazało się także, że mężczyzna ma również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Postawą godną do naśladowania wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast zareagowali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy.

Dzisiaj, około godziny 7.30, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na stacji paliw w Rybniku, przy ulicy Gliwickiej. Według relacji zgłaszającego sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu. Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący fiatem, manewrując na parkingu stacji paliw, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w elewację budynku. Następnie 42-letni kierowca osobówki podczas cofania uderzył w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie rybniczanina blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd,

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

 

  • Stacja paliw, elewacja budynku, w Rybniku, przy ulicy Gliwickiej. Pijany kierujący podczas manewrowania uderzył w budynek stacji.
  • Uszkodzony metalowy pojemnik przy dystrybutorze paliwa.
  • Samochód marki Fiat Dublo
  • Samochód, którym kierował 42-latek.
  • Policjanci prowadzą 42-latka, który kierował pod wpływem alkoholu.
  • Badanie nietrzeźwego kierującego alkomatem. Analiza.