W zakładce "Śląski Dzielnicowy" w aplikacji mobilnej "Policja Śląska" każda osoba korzystająca ma możliwość poznania swojego dzielnicowego, sprawnej z nim komunikacji oraz będzie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Funkcjonalność dostępna jest w ramach projektu "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego - śląska policja bliżej społeczeństwa".

Dzięki zakładce „Śląski dzielnicowy”, każda osoba ma możliwość poznania swojego dzielnicowego i sprawdzenia informacji dotyczących jego rejonu służbowego, a także do zapoznania się z udostępnionymi przez dzielnicowego aktualnościami, wdrożonymi przez niego akcjami i planami priorytetowymi. Oprócz obserwowania, co dzieje się w miejscu zamieszkania, użytkownik sam może brać aktywny udział w budowaniu tej funkcjonalności i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w przydzielonym dzielnicowemu rejonie. Poprzez zakładkę każdy może zgłosić własne propozycje na działanie priorytetowe realizowane przez dzielnicowego lub własną propozycję na akcję społeczną, jak również poprosić o spotkanie, bądź kontakt telefoniczny czy mailowy, w dogodnym dla siebie czasie. Jedna z opcji tej zakładki umożliwia również zadanie pytania - bezpośrednio dzielnicowemu - w podstawowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ramach „Porady online”.

Dla aktywnych użytkowników, chętnych do stałego wspierania działań dzielnicowego, dedykowana jest dodatkowa możliwość udziału w tzw.. „Grupie wsparcia” swojego dzielnicowego. Ponadto z zakładki „Śląski dzielnicowy” w łatwy sposób można przejść do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy ma możliwość naniesienia wybranego zagrożenia bezpośrednio na tej mapie.

Zakładka „Śląski dzielnicowy”, jako część aplikacji „Śląska Policja”, jest dostępna zarówno poprzez stronę internetową, jak i w wersji mobilnej do zainstalowania ze sklepu Google Play (dla systemu Android), App Store (dla systemu iOS) i Microsoft Store (dla systemu Windows 10 Mobile).

Tutaj poznasz również dzielnicowego ze swojego rejonu...