Jakie meble do home office? Polecane biurka i fotele biurowe

Zamierzasz pracować w domu? W takim przypadku musisz pamiętać o komfortowych meblach. Co kupić? Poznaj porady, które pomogą Ci w urządzeniu wygodnego home office!

Home office – gdzie go urządzić?

Najczęściej miejsce do pracy w domu, które określane jest jako home office, urządzane jest w osobnym pomieszczeniu, na przykład w gabinecie czy dodatkowej sypialni.

Czasami jednak nie ma możliwości przeznaczenia na ten cel dodatkowego pomieszczenia. Wtedy można wydzielić kącik do pracy w innym pokoju, na przykład w sypialni albo w salonie.

Warto pamiętać o tym, że miejsce, w którym ma odbywać się praca w home office, powinno być odpowiednio doświetlone, dlatego warto zadbać także o tę kwestię, aby w domu pracowało się wygodnie i bezpiecznie.

Meble do home office – co wybrać?

Home office, czyli domowe biuro wymaga zastosowania odpowiednich mebli, które będą pozwalały na wygodną pracę w tym pomieszczeniu. Co trzeba będzie kupić?

Biurko

Gdy praca ma odbywać się z komputerem czy z dokumentami, niezbędne będzie biurko. Warto zdecydować się wtedy na takie, które będzie mogło zapewnić dużą przestrzeń do dyspozycji oraz będzie funkcjonalne. Doskonałym pomysłem może być biurko wyposażone w dodatkowe szuflady, nadstawkę.

Aby poszerzyć funkcjonalność swojego biurka, można także dokupić do niego kontenerek na kołach. Tego typu mebel świetnie nadaje się do przechowywania dokumentów, akcesoriów biurowych, podręcznego sprzętu. Można umieścić go pod biurkiem, a w razie potrzeby zmienić łatwo jego pozycję.

Krzesło, fotel biurowy

Do home office najlepsze będą obrotowe fotele biurowe, które mają ergonomiczną konstrukcję. Tego typu meble pozwalają na wygodną pracę w pozycji siedzącej.

Duże znaczenie ma dobór odpowiedniego fotela biurowego. Pod uwagę warto wtedy wziąć jego konstrukcję oraz funkcje, między innymi wyprofilowanie oparcia, głębokość siedziska, możliwość regulacji poszczególnych części.

Do wyboru są fotele w różnych stylach, dlatego można dopasować je specjalnie do stylu aranżacji wnętrza swojego home office, aby wyglądało estetycznie.

Meble do przechowywania

W home office sprawdzą się także dodatkowe meble do przechowywania. Dzięki nim można łatwo przechować dokumenty, sprzęty biurowe oraz inne przedmioty, które będą potrzebne do pracy w domu.

Do dyspozycji są różne rodzaje mebli, między innymi można zdecydować się na zakup regałów, wiszących półek, dlatego można dopasować je do swoich potrzeb.