Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Skłodowskiej-Curie w Rybniku. 45-letni kierujący skodą, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 44-letnią kobietę, która z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 14.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicy Skłodowskiej-Curie. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 45-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Raciborskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszą przechodzącą ze strony lewej na prawą. 44-latka z obrażeniami nogi została przewieziona do szpitala w Rybniku. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz przypominamy, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.