Rok 2022 rozpoczniemy fotograficzno-malarskim "Wieczorem sztuk".

Zapraszamy 14 stycznia 2022 r. (piątek) o godz. 18:00

Wstęp wolny.

Zarząd Okręgu Śląskiego ZPAF postanowił objąć patronatem wystawę fotograficzną "Spojrzenia - Przywidzenia - Superwizje", której wernisaż zaplanowano w ramach styczniowego "Wieczoru sztuk".

Wystawa jest wynikiem pracy podczas warsztatów "MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - Projekty długoterminowe" prowadzonych przez Krzysztofa Szlapę i Kamila Mrozowskiego w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace niżej wymienionych Autorów:

Antoni Antczak

Weronika Borek

Radoslaw Czapla

Mateusz Droździewicz

Agnieszka Dumańska

Jarosław Dumański

Agata Ernestowicz

Izabela Gryczyńska

Lilianna Ligęza-Jasik

Jolanta Lipowczan

Karol Małota

Kamil Myszkowski

Krzysztof Szlapa

Tomasz Szmidt

Sylwester Taras

Szymon Uliczka

Izabela Zaworska

W przestrzeni Galerii Kolumnowej będziemy mogli zobaczyć prace Beaty Tarnowskiej.

Beata Tarnowska (ur. 1990) - absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom magisterski obroniła w 2018 roku - w pracowni malarstwa prof. Edwarda Sytego. Zajmuje się malarstwem na pograniczu pejzażu abstrakcyjnego, pracuje na dużych formatach, z pomocą barwy i struktury zaznaczając autonomię dzieła. Finalistka konkursu malarskiego o Nagrodę im. Eugeniusza Eibischa w 2018 roku. Uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych wystaw, a także sympozjów malarskich. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Publicystyka, jej eseje z zakresu historii i sztuki były publikowane m.in. w Focusie Historia Extra, Rynku i Sztuce. Na stałe związana z magazynem Artysta i Sztuka. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w pracowni malarstwa i rysunku.