Dnia 22 lipca 2021 roku rybniccy policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Placówce Wsparcia Dziennego oraz w Przestrzeni Działań Twórczych GIZDY w Niewiadomiu. Celem spotkania było zwrócenie uwagi najmłodszych na to aby pamiętali o zasadach bezpieczeństwa podczas trwających wakacji, a także zachęcenie ich do udziału w konkursie plastyczno-filmowym Artystyczny przeWODNIK.

Podczas spotkania policjanci realizowali czynności do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2021 oraz Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Młodzi uczestnicy otrzymali ulotki promujące konkurs Artystyczny przeWODNIK oraz odblaski i smycze do kluczy za aktywny udział w zajęciach.

Przypominamy, że w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat. 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 10 września  2021 r., wykonanego indywidualnie lub zespołowo, rysunku, plakatu lub spotu filmowego w dwóch kategoriach wiekowych:

kat. I - wiek: 5-11 lat,

kat. II - wiek: 12-18 lat.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficzną pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Natomiast spot filmowy trwający maksymalnie do 60 sekund, powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp., oraz zapisany na płycie DVD, pendrive lub innym bezzwrotnym nośniku.

Praca plastyczna lub spot filmowy wraz z wypełnioną i podpisaną przez opiekuna zespołu kartą zgłoszenia powinny zostać przesłane na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 16 października 2021 r., jednakże Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu trwania Konkursu i jego rozstrzygnięcia.

Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać poniżej.

 • spotkanie profilaktyka z dziećmi
 • zdjęcie grupowe z zajęć profilaktycznych
 • zdjęcie profilaktyka w trakcie zajęć
 • zdjęcie profilaktyka w trakcie zajęć
 • zdjęcie profilaktyka w trakcie zajęć
 • zdjęcie profilaktyka w trakcie zajęć

Pliki do pobrania

 • Plakat informacyjny o konkursie "Artystyczny przeWODNIK"
  7.94 MB
 • Regulamin konkursu i karta zgłoszenia
  730.58 KB