Problem z zatrzaśniętym kluczykiem w środku pojazdu to poważna sprawa i samodzielne próby otwarcia pojazdu mogą skończyć się dla nas niepotrzebnymi kosztami. Jeśli więc chcemy uniknąć uszkodzenia karoserii pojazdu lub samego zamka to powinniśmy zwrócić się o pomoc do osób na co dzień zajmujących się awaryjnym otwieraniem zamków. Doświadczony ślusarz jest w stanie szybko i kompleksowo rozwiązać nasz problem. Ile przyjdzie nam zapłacić za cenę tego typu usług?
Pozorna oszczędność samodzielnego otwierania auta
Wiele osób posiada błędne przekonanie na temat tego, że otwarcie pojazdu to wcale nie taka trudna sprawa jak się wydaje. Tym bardziej jeśli widzimy pewien cień szansy na to, że uda się dosięgnąć klamki w środku pojazdu, bo przykładowo zostawiliśmy lekko uchylone okno. Do tego celu potrzeba jednak elastyczny drut lub po prostu zwykły wieszak. Posiadając odpowiednią dozę cierpliwości i czasu można mieć to szczęście, aby z lekko uchylonym oknem otworzyć drzwi i dostać się do środka pojazdu. Jeśli jednak szczęście nam nie dopisze to ryzykujemy włączeniem alarmu, uszkodzeniem tapicerki w środku pojazdu, a nawet przypadkowym stłuczeniem szyby. Zobacz też: Jak otworzyć samochód drutem?
Dlaczego warto zdecydować się na fachowca?
Zasadniczo problem z zaciętym zamkiem w pojeździe lub zatrzaśniętym kluczykiem w środku auta to zwykle zadanie dla specjalisty. Dzięki usłudze pogotowia ślusarskiego specjalista przybywa na miejsce w możliwie krótkim czasie i jest w stanie szybko otworzyć zatrzaśnięty pojazd. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie ryzykujemy uszkodzenia pojazdu i nie tracimy czasu na bezowocne próby dostania się do auta. Im wcześniej zdecydujemy się sięgnąć po telefon tym szybciej uzyskamy dostęp do własnego pojazdu.
Ile kosztuje tego typu usługa?
Warto zauważyć, że cena tej usługi różni się w zależności od miasta i lokalizacji. Zwykle jednak minimum jakie przyjdzie nam zapłacić to kwota 100 lub 150 złotych i więcej. Cena będzie wyższa jeśli mechanizm zamka zastosowany w drzwiach pojazdu jest bardziej skomplikowany i wymaga więcej czasu na jego otwarcie. Dotyczy to na przykład pojazdów z podwójnym ryglowaniem i z dodatkowymi systemami bezpieczeństwa. Czy do usługi należy też doliczyć koszt dojazdu? To zależy, zwykle specjaliści działający w ramach określonego miasta gwarantują, że koszt usługi jest wliczony w dojazd na miejsce. W niektórych przypadkach można znaleźć informację o tym, że dojazd w bardziej oddalone miejsce, na przykład poza miastem będzie dodatkowo płatny. Jak więc wyraźnie widać koszt takiej usługi jest niższy od potencjalnych kosztów związanych z naprawą szyby lub karoserii przy samodzielnych próbach dostania się do auta.