Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Czym się zajmuje doradca finansowy?

Wielu kredytobiorców zadaje sobie pytanie czy należałoby korzystać z pomocy niezależnych specjalistów kredytowych? Natomiast zatem kiedy należałoby wziąć sprawę we własne ręce oraz osobiście wykonywać poszukiwań dobrej propozycji i samemu ustalać warunki kredytu z danymi bankami? Odpowiedź na pytanie nie jest prosta - bowiem zależy od wielu elementów nawet: twojej sytuacji osobistej, twojej informacji na temat kredytów, max. czasu który masz na uzyskanie kredytu oraz w końcu - od twojego charakteru.

Doradztwo finansowe - co to?

Jest to jedna spośród pomocy o profilu doradczym oferowaną poprzez banki, w szczególności poprzez banki inwestycyjne i pozostałe firmy finansowe. O Doradztwie Finansowym, jeszcze powszechniej mówimy, nie jedynie w wypadku zaciągania dużego kredytu mieszkaniowego czy hipotecznego, lecz także gdy posiadacze oszczędności, pragną podjąć odpowiednie kroki w zakresie dobrych inwestycji. Doradztwo Finansowe wykonywane jest poprzez wielkie spółki, zazwyczaj firmy pośredniczące w sprzedaży artykułów pieniężnych, czy odnogi firm bankowych.

Logo Optymalny Kredyt

Czym się zajmuje doradca finansowy?

Praca doradcy finansowego to przede wszystkim spotkania z kontrahentami oraz gromadzenie dokumentacji. Doradca może działać za biurkiem w biurze pośrednika, lecz może również być aktywny – jeździć na spotkania w wybrane poprzez konsumenta miejsce. Główne urządzenia pracy doradcy finansowego to laptop, telefon oraz kalendarz. Funkcją doradcy finansowego jest pomoc w osiągnięciu artykułów dostępnych w bankach. Przeważnie kontrahenci przychodzą do niego w dwóch celach – po kredyt hipoteczny czy informację gdzie ulokować oszczędności.

Doradcy kredytowi mogą nam zaoferować większą liczbę banków. Mogą złożyć więcej wniosków kredytowych. Jest to niezwykle istotne dla konsumenta. Szukając kredytu sami, niejednokrotnie automatycznie, obniżamy własne umiejętności kredytowe, w każdym spotkanym na drodze banku składając wniosek o kredyt. Wielu kontrahentów nie ma świadomości, iż takie funkcjonowanie zmierza do zmniejszenia zdolności kredytowych, w czasie, jeśli taki wniosek składa doradca kredytowy, jesteśmy zaraz po pierwszym wyborze propozycji oraz nie potrzebujemy składać tak dużej ilości wniosków, aby otrzymać rzetelne dane.

Jaka jest rozbieżność pomiędzy pośrednikiem natomiast doradcą kredytowym?

Obok doradców kredytowych możemy także spotkać się z koncepcją pośrednika. Natomiast oba owe zawody różnią się zdecydowanie, co należałoby wiedzieć. Broker musi powiadomić klienta o firmach, z jakimi współdziała i o jakiej prowizji bierze za korzystanie z proponowanych artykułów. Jest natomiast pewne, iż doradca kredytowy funkcjonuje jako pośrednik. Współdziała z wieloma bankami, lecz gdyż funkcjonuje samodzielnie, przedstawia bogatszą propozycję aniżeli pośrednik.

Doradztwo kredytowe zalet

Pośrednictwo kredytowe ma mnóstwo nieznanych na pierwszy rzut oka korzyści. Korzystanie z tego rodzaju usług może mieć nie jedynie dobry wpływ na poprawienie kondycji finansowej konsumenta, lecz może przede wszystkim pozwalać na otrzymanie komfortu psychicznego. Dając tak ważne zadanie profesjonalistom, klient może być pewny o to, iż dobór kredytu hipotecznego skończy się na podjęciu odpowiedniej decyzji.