Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Rybniccy policjanci apelują o ostrożność na drogach. Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety, dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Minionej doby odnotowaliśmy 9 zdarzeń drogowych, w tym aż 2 wypadki. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Wczoraj, około godziny 12.40 w rejonie skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z Maksymiliana w Rybniku, z tej przyczyny doszło do kolejnego poważnego wypadku. Na miejscu ustalono, że 59-letnia kobieta, kierująca samochodem marki Peugeot, jadąc Maksymiliana, w kierunku ulicy Podmiejskiej podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 38-latek próbując uniknąć zderzenia gwałtownie zahamował, utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla motocyklisty, mundurowi zatrzymali kierującej pojazdem prawo jazdy.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło o godzinie 15.45 w rejonie skrzyżowania ulicy Patriotów z ulicą Żurawia. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierująca oplem 23-letnia mieszkanka Rybnika nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motorowerzyście. Małoletni z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany do WSS nr 3 w Rybniku. Na szczęście jego życiu i zdrowi nie zagraża niebezpieczeństwo. W tym przypadku mundurowi również zatrzymali kierującej osobówką prawo jazdy.

Z kolei na ulicy Mikołowskiej kierujący samochodem ciężarowym, 20-letni mieszkaniec Rybnika jadąc w kierunku centrum nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w osobówkę. W wyniku tego wypadku ranna została 27-letnia pasażerka fiata.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

 

  • Rybnik, ul. Podmiejska, miejsce wypadku drogowego.
  • Rybnik, ul. Podmiejska, miejsce wypadku drogowego.
  • Rybnik, ul. Podmiejska, miejsce wypadku drogowego.
  • Rybnik, ul. Żurawia - kolejny wypadek drogowy.
  • Motorower, którym kierował 16-latek.
  • Samochód osobowy, którym podróżowała 24-latka.