Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Może się wydawać, że inwestycja we własną stronę www to strata pieniędzy, a dla niektórych nawet strata czasu. Nic bardziej mylnego i warto zerwać z tak błędnym założeniem i samemu przekonać się, że po założeniu strony firmowej zaczną pojawiać się nowi klienci. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. Firmy takie jak agencja marketingu internetowego na każdym kroku podkreślają, że firma oprócz profili społecznościowych powinna posiadać również własną, unikalną i atrakcyjną wizytówkę w sieci. O jakich zasadach warto pamiętać przy zakładaniu nowej strony dla firmy?

Domena internetowa, czyli adres strony

Na początek warto przemyśleć strategię odnośnie nazwy domeny pod którą będzie znajdować się strona firmy. Adres powinien być przyjazny i łatwy do zapamiętania, a więc raczej krótki. Dość często stosuje się po prostu nazwę firmy lub jej wersję skróconą. Jeśli ktoś wcześniej już zarejestrował domenę pod taką nazwą to można w nazwie spróbować dodać nazwę branży, która będzie sugerować to czym zajmuje się firma lub nazwę miejscowości w obrębie której działa. Dobrym wyborem jest też przejrzenie innych rozszerzeń domen, ponieważ strona firmowa niekoniecznie musi być z końcówką .pl, z powodzeniem można stosować .com.pl lub .info. Możliwości jest całe mnóstwo, warto więc poświęcić trochę czasu, aby wybrać właściwą domenę, bo zwykle będzie to wybór na całe lata.

Zasady na jakie warto zwrócić uwagę przy zakładaniu strony firmowej

Zrób dobre pierwsze wrażenie na nowym kliencie

Przy zakładaniu nowej strony dla firmy istotne jest przede wszystkim to, aby jej stworzenie zlecić profesjonalistom. Tworzenie stron internetowych dla firm wymaga umiejętności analitycznego myślenia i dopasowania treści do oczekiwań odbiorców. Chcemy w końcu, aby pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Z pomocą przyjdą odpowiednie grafiki oraz przejrzyste, klarowne i zrozumiałe menu główne. Jeśli utrzymamy zainteresowanie potencjalnego klienta to szybko może się okazać, że zachęcony bogatą treścią witryny będzie bardziej skłonny do zakupów. Warto już na początku podkreślić profesjonalizm firmy i sprawić, aby strona www była po prostu nowoczesna, czyli zawierająca użyteczne i powszechnie stosowane rozwiązania.

Uzyskaj kontrolę nad własną stroną www

Strona internetowa stworzona przez profesjonalną firmę powinna dawać możliwość jej samodzielnej edycji, dodawania treści i zmiany istotnych elementów. Wszystkie te funkcje powinny być dostępne w ułatwiony sposób, na przykład za pomocą systemu CMS, który w znaczny sposób ułatwia edycję i nie wymaga specjalistycznej wiedzy przy zarządzaniu witryną internetową.