Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Zamierzasz przeprowadzić się do nowego domu? A może w ogóle chcesz zmienić miasto, a nawet kraj zamieszkania? Jeśli nie masz własnego auta, nie musisz obawiać się, że przeprowadzka będzie uciążliwa. Sprawdź, o czym warto wtedy pamiętać!

Oczywiście, posiadanie własnego samochodu może znacząco ułatwić przenosiny do nowego miejsca, ale jego brak wcale nie oznacza, że przeprowadzka nie będzie możliwa. Wtedy można zdecydować się na dwie opcje, a mianowicie: wynajęcie samochodu, skorzystanie z usług kurierskich albo zlecenie przeprowadzki firmie przeprowadzkowej.

Jaka opcja będzie wtedy najlepsza? Sprawdź nasze porady przygotowane wspólnie z serwisem internetowym: http://www.transportprzeprowadzki.com.pl/.

Wynajmij samochód na przeprowadzkę

Masz prawo jazdy? To doskonale! W takim przypadku możesz wynająć samochód do przeprowadzki i zająć się wszystkim samodzielnie. Samochody dostawcze do 3,5 tony nie wymagają posiadania dodatkowych uprawnień i zwykłe prawo jazdy kategorii B będzie wtedy wystarczające.

Takim samochodem możemy przewieźć różnego rodzaju meble, sprzęt RTV czy AGD, a także inne przedmioty. Najlepiej mieć wtedy kogoś do pomocy, aby szybko i sprawnie załadować i rozładować swoje mienie.

Koszt wynajęcia samochodu dostawczego na jedną dobę to zwykle od około 100 do 200 złotych. Płacimy również za paliwo. Zatem koszt przeprowadzki nie będzie wtedy bardzo wysoki.

Usługi kurierskie na przeprowadzkę

Taka opcja nie jest wybierana zbyt często, ale także jest ona możliwa. W tym przypadku pakujemy mienie do paczek i przekazujemy je firmie kurierskiej.

Skorzystanie z tej oferty najbardziej opłaca się wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu przedmiotów i nie są one gabarytowe. Standardowa paczka krajowa nie powinna być cięższa niż 30 kg oraz jej suma jej wymiarów, czyli długość, szerokość i wysokość nie powinny przekraczać 300 cm.

Paczka może być dostarczona pod wyznaczony adres już następnego dnia.

Zlecenie przeprowadzki firmie przeprowadzkowej

Trzecia opcja to zlecenie przeprowadzki firmie przeprowadzkowej, czyli takiej, która specjalizuje się w ich organizacji.

Firmy przeprowadzkowe zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje nie tylko przewóz mienia, ale także wiele innych prac, w tym:

  • przekazanie materiałów do pakowania

  • pakowanie mienia

  • wynoszenie i wnoszenie ładunków

  • utylizacja niepotrzebnego mienia

  • magazynowanie mienia klienta

  • sprzątanie po przeprowadzkach

To droższa opcja, lecz zdecydowanie jest ona najbardziej komfortowa i oszczędza najwięcej czasu!