Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej jest niemałym wyzwaniem, dlatego należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Dobór odpowiedniego rozmiaru kabiny do specyfiki naszej łazienki pozytywnie wpłynie na charakter całego wnętrza. Stylowa i minimalistyczna szklana kabina prysznicowa w połączeniu z modnym w ostatnich sezonach drewnem czy betonem tworzą niepowtarzalną i jednolitą całość, która zachwyci niejednego znawcę aranżacji wnętrz.

Zatem jaki rozmiar i kształt kabiny wybrać? Kabina prysznicowa 70x100 to rozwiązanie skierowane do posiadaczy mniejszych łazienek, którym zależy na stworzeniu estetycznej, ale praktycznej przestrzeni użytkowej.

Dlaczego prysznic a nie wanna?

Wielu zwolenników prysznica utrzymuje, że jest to zdecydowanie szybsza i oszczędniejsza forma utrzymywania higieny osobistej. Jest w tym sporo racji, ponieważ kąpiel w wannie zajmuje co najmniej kilkanaście minut, podczas gdy szybki prysznic to kwestia jedynie kilku minut.

Z kolei miłośnicy długiego wylegiwania się w wannie pełnej pachnącej wody twierdzą, że pod prysznicem nie można się odpowiednio zrelaksować. Nic bardziej mylnego. Biorąc ciepły, długi prysznic można się odprężyć słuchając ulubionej muzyki czy audiobooka, a wszystko dzięki nowoczesnej technologii, która nie ominęła również łazienki. Innowacyjne panele elektroniczne posiadają szereg udogodnień takich jak opcja bluetooth, AUX, a nawet odbieranie połączeń telefonicznych.

Zamontowanie kabiny prysznicowej wiąże się również z obniżeniem rachunków za wodę. W czasie prysznica możemy zaoszczędzić około 75 procent wody, której potrzebujemy do zapełnienia średniej wanny.

Kabina prysznicowa polecana jest również osobom, dla których wanna jest wielce niepraktyczna i niewygodna. Dotyczy to przede wszystkim osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które potrzebują wsparcia osób trzecich. Do kabiny prysznicowej 70x100 bez brodzika można bezproblemowo wjechać na wózku inwalidzkim lub ustawić krzesełko, które jest bardzo pomocne w czasie codziennej toalety.

Ściany szklanych kabin prysznicowych wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest niebywale odporne na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania, a nawet pęknięcia. Dodatkowo, powierzchnię szkła myje się niezwykle szybko i łatwo, ponieważ cząsteczki brudu czy pozostałości po środkach do higieny nie przywierają do gładkiej tafli szkła. Ponadto, szkło hartowane jest wysoce przystosowane do zmiennych temperatur, które podczas prysznica są na porządku dziennym.

Najpopularniejsze kabiny prysznicowe

Nie jest tajemnicą, że w większości polskich domów znajdują się kabiny prysznicowe narożne, które doskonale adaptują przestrzeń użytkową, szczególnie jeśli jest ona ograniczona. Jest to rozwiązanie, które pozwala maksymalnie zagospodarować każdy metr kwadratowy dostępnej powierzchni.

Kabiny prysznicowe przyścienne zyskują na popularności, głównie dzięki nietuzinkowemu designowi, który pozwala uzyskać niezwykle nowoczesną łazienkę. Kabina jest styczna ze ścianą łazienki tylko w jednej płaszczyźnie a reszta zabudowywana jest szkłem hartowanym, dzięki czemu uzyskujemy efekt „pomieszczenia w pomieszczeniu”. Podobnie działa montaż kabiny prysznicowej wolnostojącej, która należy do jednego z najdroższych wariantów dostępnych na rynku.

W momencie zakupu kabiny do łazienki należy zwrócić uwagę również na mechanizm zamykania. Najbardziej praktyczne są drzwi przesuwne, lecz równie popularne są drzwi uchylne i wahadłowe, które otwierają się obustronnie.

Nowoczesne kabiny prysznicowe do Twojej łazienki