Policja Rybnik: Policjant na rowerze zatrzymał porsche

Asp. Artur Wyciszkiewicz, na co dzień policjant rybnickiej drogówki pracujący w grupie SPEED, jechał dopiero do pracy, jednak nie przeszkodziło mu to w zatrzymaniu kierowcy porsche. Policjant zablokował swoim rowerem drogę kierowcy suv-a i wezwał na miejsce patrol. Jak się okazało, zatrzymanego obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w trakcie jazdy korzystał z telefonu i wjechał pod zakaz ruchu. Policjant skojarzył samochód i kierowcę, gdyż poprzednio to właśnie on go zatrzymywał.
Do interwencji doszło wczoraj w Rybniku ok. 10.30, kiedy to policjant z rybnickiej drogówki jechał rowerem do pracy. W centrum miasta, na ulicy Zamkowej, zauważył porsche cayenne, które już kiedyś kontrolował. Przypominiał sobie, że kierowca nie zatrzymał się wtedy do kontroli, gdyż był w stanie nietrzeźwości. Asp. Artur Wyciszkiewicz natychmiast powiadomił telefonicznie o wszystkim dyżurnego rybnickiej komendy.

Tym razem kierowca porsche wjechał pod zakaz ruchu, a także korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjant, jadąc za autem w dużym ruchu, był w stałym kontakcie z dyżurnym. W pewnej chwili kierowca porsche zatrzymał się na ulicy Wiejskiej przed przejściem dla pieszych. Ten moment wykorzystał policjant, zajechał mu drogę i polecił, aby 40-latek zjechał na pobocze. Tam wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i czekał na przyjazd swoich kolegów z drogówki.
Zatrzymanemu, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Asp. Arur Wyciszkicz na co dzień pełni służbę wspecjalnejgrupieSPEED”.I tym razem jego czujność oraz doświadczenie go nie zawiodły.
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/268038,Policjant-na-rowerze-zatrzymal-porsche.html
Ostatnie Artykuły

Dąb Pamięci przy SP7. Szkoła dołączyła do śląskiej rocznicy

Linia 45 pojedzie krócej – cztery dni zmian w Zwonowicach

Autobusy wchodzą w wakacyjny rytm. Zmiany obejmą też linię 52

Biblioteka w Rybniku odsłania cennik i zamyka część filii na kilka dni

Biblioteka w Rybniku to nie tylko książki. Zmienia się rytm filii

Rock, hip hop i rodzinny piknik. Czerwionka-Leszczyny szykuje trzy festiwalowe dni

Rybnik szykuje się na serię utrudnień. Część potrwa miesiącami

Linia 45 pojedzie krócej. Zmiany w Zwonowicach uderzą w dojazd do szkoły

Srebrne Mamuśki ze Szczerbic wróciły z Bierunia z mocnym wynikiem

Wodne lato w Rybniku - Chwałowice i Ruda ruszają z zajęciami

W rybnickim szpitalu psychiatrycznym świętowano 140. rocznicę placówki

Rowerzysta pod lupą policji - rybnicka drogówka przypomina zasady

GUS liczy gospodarstwa rolne. Badanie zdecyduje o pieniądzach i statystykach

Rybnik w krajowej czołówce. Piotr Kuczera także wśród najlepszych
Przydatne dane teleadresowe
- Elektrownia Rybnik - kontakt, awarie, biuro obsługi
- Dom Kultury Rybnik-Chwałowice - kontakt, bilety, zajęcia i dojazd
- Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku - zajęcia, zapisy i kontakt
- Parafia św. Józefa Robotnika w Rybniku - msze, kancelaria, sakramenty
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku - kontakt, zapisy, orzeczenia
- Filia nr 3 Biblioteki Publicznej w Rybniku - kontakt, karta, wypożyczenia
