Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zaparkował opla corsę przed sklepem, po czym poszedł zakupić alkohol. Kiedy zauważył, że wzbudza zainteresowanie wśród innych osób, zaczął uciekać pieszo w kierunku domu. Jak się szybko okazało, 40-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, kilka minut po 20.00, dyżurny komisariatu otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać do sklepu samochodem marki Opel Corsa. Policjanci z Czerwionki-Leszczyn natychmiast udali się w rejon ulicy Kochanowskiego. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu rybnickiego przyjechał zakupić alkohol. Kiedy zauważył, że wzbudza zainteresowanie wśród innych osób, zakupiony wcześniej alkohol włożył do osobówki, po czm podjął próbę ucieczki pieszo. Mężczyzna szybko zatrzymany przez policjantów z ogniwa patrolowo-interewencyjnego. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 40-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana i godna pochwały reakcja 35-letniego mieszkańca Leszczyn spowodowała, że pijany mężczyzna nie zdążył odjechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze.