Implanty zębowe na Żoliborzu? – Dowiedz się, kiedy warto je założyć?

Po implanty sięga się zazwyczaj w ostateczności. Są to sytuacje, w których pewne jest, że zęba nie da się uratować i zachodzi konieczność jego usunięcia. Istnieje wiele ważnych kwestii, o których należy wiedzieć, kiedy czeka nas ekstrakcja zęba, a także w momencie, gdy zamierzamy uzupełnić nasze braki zębowe.

Kiedy interesują nas implanty zębowe Żoliborz oraz inne dzielnice Warszawy to miejsca, gdzie bez problemu znajdziemy gabinet, który świadczy usługi tego typu. Pamiętajmy jednak, aby dowiedzieć się wcześniej wszystkiego o danej klinice – jakie świadczy usługi, jakie mają opinie wśród klientów itp. W zależności od miejsca, także cena implantu może być różna.

Implanty – jak działają?

Bez względu na to, w jakich okolicznościach doszło do utraty zęba, w większości przypadków najlepszą metodą uzupełniania braku zębowego, będzie wstawienie implantu. Bardzo często i niestety mylnie, implantem nazywa się całość – wszczep oraz koronę protetyczną, która jest na nim oparta.

Implant, to jednak wyłącznie mały element, który z wyglądu przypomina śrubkę, a umieszcza się go w kości szczęki bądź żuchwy, stając się przy tym korzeniem nowego zęba. Jeżeli implanty zostaną prawidłowo wszczepione, mogą służyć nam nawet przez całe życie. Na samym implancie mocuje się właściwe uzupełnienie ubytku w postaci porcelanowej korony. Dzięki temu, otrzymujemy nowego zęba, w ogóle nie różniącego się od prawdziwych, który dodatkowo nie jest podatny na próchnicę. W związku z odbudową zęba, siła żucia może zostać przeniesiona na kość, czyli identycznie jak w wypadku swych własnych, naturalnych zębów.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na założenie implantów?

Praktycznie w każdym wypadku, powinno się odbudowywać braki zębowe. Wiele jednak będzie zależało od gabarytów korzenia oraz ilości kości wokół ubytku. W każdym razie, z konsultacją nie należy zwlekać.

Kiedy nie zajmiemy się uzupełnieniem braku, sąsiednie żeby będą się przechylać, ścierać, wypychać oraz może dojść też do zaniku kości. Ponadto, wystąpi także efekt Godona, który objawi się na przeciwnym łuku zębowym, a wtedy ząb, który nie posiada oparcia w zębie przeciwstawnym, może wysuwać się z zębodołu.

Obecnie stosowane rozwiązania stomatologiczne i technologia sprawiają, że implantologia nie jest inwazyjna, szczególnie kiedy zostanie ona przeprowadzona jeszcze w dniu ekstrakcji zęba. Nie zaleca się tego odkładać na później. Kiedy dojdzie już do zaniku kości, okaże się to bardziej kosztowny zabieg, ponieważ kość będzie wymagała odbudowy. Z uwagi na to, najlepiej od razu umówić się na wstępne konsultacje. Wszelkie wątpliwości zostaną wówczas rozwiane, a ewentualne przeciwwskazania będą mogły był wykluczone.

Dobór implantów

To, jakie rozwiązanie implantologiczne będzie wybrane, w dużej mierze zależy od kilku aspektów – od stanu jamy ustnej, czasu utraty zęba oraz liczby ubytków. Stąd też, bez regularnych badań stomatologicznych i konsultacji, bardzo ciężko dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Kiedy jest to pojedynczy brak, wstawia się jeden implant z porcelanową koroną. W wypadku jednoczesnej ekstrakcji korzenia zęba, istnieje możliwość natychmiastowego wprowadzenia anatomicznego implantu. Jest to mniej inwazyjne wyjście.

Nie ignorujmy sytuacji, w których pojawiają się u nas braki zębowe, gdyż w krytycznych sytuacjach może być wymagane pogotowie stomatologiczne. Zapewne wizyta u każdego dentysty w Warszawie, będzie lepszym rozwiązaniem, niżeli deprecjonowanie tego problemu.