Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Aby usunąć wgniecenia w karoserii samochodu, nie trzeba prowadzić skomplikowanych i czasochłonnych prac – poprzez technikę PDR można zlikwidować je szybko i skutecznie!

Wielu kierowców kojarzy blacharstwo i lakiernictwo samochodowe z bardzo wysokimi kosztami. Jednak wtedy, gdy chodzi o drobne usterki, w takim przypadku naprawa blacharska wcale nie musi być droga.

W takiej sytuacji najlepszy będzie blacharz samochodowy specjalizujący się w technice PDR, czyli w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania – wtedy lakiernik samochodowy nie będzie potrzebny!

Z takich usług można skorzystać między innymi w autoryzowanym serwisie firmy Ford Lipski – blacharz lakiernik Warszawa.

Czym zatem jest technika PDR, która pozwala na usuwanie wgnieceń i nie potrzebne jest już lakiernictwo samochodowe? Sprawdź teraz!

Blacharz samochodowy – czym jest PDR?

PDR to skrót pochodzący z języka angielskiego – to Paintless Dent Repair, czyli w tłumaczeniu na język polski naprawa wgnieceń bez lakierowania.

Naprawy PDR prowadzone są najczęściej wtedy, gdy dochodzi do drobnych usterek karoserii polegających na powstaniu niewielkich wgnieceń.

Z usługi warto skorzystać w następujących przypadkach:

  • gradobicie

  • stłuczki parkingowe

  • szkody transportowe

  • akty wandalizmu

  • spadające kasztany

Gdy dochodzi do uszkodzenia karoserii, ale powłoka lakiernicza nadal jest w dobrym stanie, wtedy lakiernik nie musi być potrzebny! W tym przypadku technika PDR sprawdzi się najlepiej – pozwala na szybkie, skuteczne i niedrogie usunięcie usterek – także bezgotówkowo, gdy będziemy naprawiali je z OC lub AC.

Blacharz samochodowy – techniki napraw PDR

Technika PDR, czyli blacharstwo, do którego nie jest potrzebny dodatkowo lakiernik Warszawa, jest dzielona na dwie kategorie – wyciąganie oraz wypychanie wgnieceń.

Usuwanie wgnieceń z wypychaniem jest stosowane najczęściej na masce, klapach bagażnika, błotnikach czy drzwiach, czyli w tych miejscach, do których blacharz może dotrzeć specjalnymi narzędziami. Naprawa polega wtedy na umieszczeniu narzędzia w odpowiednim miejscu, a następnie na wypychaniu wgniecenia od spodu.

Z kolei serwis blacharski z wyciąganiem stosowany jest najczęściej wtedy, gdy do miejsca wgniecenia nie można dotrzeć od strony spodniej, na przykład przy słupkach dachowych, na dachu. Stosuje się wtedy specjalne kleje aplikowane na ciepło i zaczepy, które umożliwiają wyciągnięcie w górę wgniecenia bez demontażu elementów karoserii.

Blacharz samochodowy – ile zapłacimy za naprawę PDR?

Jeśli interesują nas naprawy typu PDR, nie musimy obawiać się o wysokie koszty. Usunięcie jednego wgniecenia to wydatek rzędu 50-200 złotych w zależności od jego wielkości i umiejscowienia.

W przypadku całkowitych napraw karoserii, na przykład po gradobiciu, koszty wynoszą na ogół od 1000 do 2000 złotych, niemniej jednak ustalane są one indywidualnie.

Blacharz samochodowy – kiedy warto wybrać naprawy blacharskie PDR?

Blacharz samochodowy – znajdź najlepsze oferty on-line!

Z wykorzystaniem słów takich jak „lakiernictwo warszawa”, „lakiernik samochodowy warszawa” czy „blacharz samochodowy warszawa” można znaleźć oferty już teraz w Warszawie.

Do skorzystania ze swoich usług w powyższym zakresie zaprasza serwis blacharsko lakierniczy Lipski z Warszawy!