W Ochojcu ruszył mini skatepark z budżetu obywatelskiego dla dzieci i młodzieży

FOT. Urząd Miasta Rybnika
W Ochojcu nie trzeba już szukać miejsca do pierwszych prób na desce czy hulajnodze. Od soboty 11 kwietnia przy ul. Łukowej działa mini skatepark, który szybko przyciągnął młodszych i starszych użytkowników. Obiekt stanął tuż obok Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 3 i od początku jest otwarty dla wszystkich bez opłat. To jedna z tych miejskich inwestycji, które od razu pokazują, że liczy się nie tylko duża infrastruktura, ale też dobrze zaprojektowana przestrzeń na co dzień.
- Przy ul. Łukowej powstało miejsce do pierwszych prób na desce i hulajnodze
- Budżet obywatelski zamienił pomysł w gotowy obiekt dla Ochojca
Przy ul. Łukowej powstało miejsce do pierwszych prób na desce i hulajnodze
Nowy obiekt ma służyć przede wszystkim tym, którzy chcą ćwiczyć podstawy jazdy i sprawdzać proste ewolucje w bezpieczniejszym otoczeniu niż przypadkowy chodnik czy skwer. Na mini skateparku można spotkać osoby na hulajnogach, rowerach i deskorolkach, więc przestrzeń została pomyślana szerzej niż tylko pod jedną grupę użytkowników.
- lokalizacja – w pobliżu Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 3 przy ul. Łukowej
- dostęp – ogólnodostępny
- opłata – korzystanie jest bezpłatne
- sprzęt – hulajnogi, rowery i deskorolki
- przeznaczenie – nauka podstaw i rozwijanie umiejętności
Takie miejsce ma znaczenie zwłaszcza tam, gdzie po lekcjach potrzebna jest prosta, dostępna przestrzeń do ruchu. Dla młodszych to szansa na bezpieczne oswajanie się z jazdą, a dla bardziej wprawionych – teren do ćwiczeń bez wyjeżdżania poza dzielnicę.
Budżet obywatelski zamienił pomysł w gotowy obiekt dla Ochojca
Mini skatepark powstał jako zwycięski projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego Rybnika pod hasłem „Wypoczynek i rekreacja łączy dzielnice”. Za wykonanie przedsięwzięcia odpowiadał MOSiR Rybnik, który od lat rozwija sportową i rekreacyjną stronę miasta.
W efekcie Ochojec zyskał miejsce, które może żyć własnym rytmem od rana do popołudnia i łączyć użytkowników w różnym wieku. To nie jest inwestycja widowiskowa, ale bardzo czytelna w codziennym użyciu – szczególnie tam, gdzie liczy się bliskość szkoły, łatwy dostęp i możliwość wejścia na obiekt bez żadnych formalności.
na podstawie: UM Rybnik.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Rybnika). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rybniccy policjanci obronili tytuł w cieniu memoriału w Raciborzu

Strażnicy z Rybnika uczą się ratować psy i koty - także egzotyczne

W Czerwionce–Leszczynach nagrodzono twórców i medalistów

W Rybniku o demoralizacji bez teorii na papierze. Dwa dni rozmów i praktyki

73 wykroczenia przy przejściach - rybnicka drogówka znów policzyła błędy

Bieg Ogniowy w Żorach skróci trasę autobusu z Rybnika

Unijne pieniądze zmieniły Rybnik. Widać je na drogach i w szkołach

W Kopalni Ignacy spotkają się oferty pracy i plany na przyszłość

Galeria Sztuki Rzeczna walczy o IDOLA dla miejsc przyjaznych niewidomym

Eko przestało być dodatkiem. Rybnickie firmy robią z niego sposób na biznes

Rybnik szykuje sportowy maraton. Rekiny, lider i plansze w Boguszowicach

Rowerem na znak zdrowienia. Szpital psychiatryczny w Rybniku świętuje 140 lat

Rybnicka policja wzmacnia kontrole tam, gdzie pieszy ma najmniej szans

