Straż Miejska w Rybniku usuwa porzucone samochody. Mieszkańcy zgłaszają wraki

Patrole Straży Miejskiej przeszukały ulice Rybnika i odholowały porzucone pojazdy, które zajmowały miejsca parkingowe i szpeciły okolicę. Funkcjonariusze najpierw ustalali właściciela i informowali o konieczności zabrania auta; odholowanie następowało dopiero po braku reakcji.
Straż Miejska w Rybniku poinformowała, że w ostatnich tygodniach przeprowadziła kontrole w całym mieście i usunęła kolejne porzucone samochody. Wraki zdaniem służb zajmowały miejsca parkingowe, pogarszały estetykę otoczenia i mogły stanowić zagrożenie.
Każdy pojazd przed odholowaniem przeszedł pełną procedurę. Funkcjonariusze ustalali właściciela i informowali go o konieczności zabrania auta. Dopiero po braku reakcji podejmowana była decyzja o odholowaniu pojazdu.
Usunięte wraki były zabezpieczane na miejscu. Właściciele, którzy zgłoszą się po pojazd, muszą pokryć koszty holowania i przechowywania.
Straż Miejska dziękowała mieszkańcom za zgłoszenia i podkreśliła, że każda informacja pomaga dbać o porządek, bezpieczeństwo i estetykę miasta.
na podstawie: SM Rybnik.
![]()
Ostatnie Artykuły

Motocykliści nie odpowiadają za każdy wypadek. Dane pokazują zaskakujący podział

Na rybnickim rynku mundurowe święto i jubileusz Straży Miejskiej

Atrakcyjna cena może skończyć się utratą pieniędzy. Policja ostrzega

Na przejściu pieszy nie ma drugiej szansy - alarmujące statystyki

Wojciech Tochman w Rybniku opowie o wojnie widzianej z bliska

Świadczenie wspierające w Rybniku. Pomoc przy wniosku

Wrześniowa podróż do źródeł Europy. Jacek Kurek spotka się z rybniczanami

Dwa dni święta plonów w Przegędzy. Był festyn i msza dziękczynna
![[PIŁKA NOŻNA] Barycz Sułów – ROW 1964 Rybnik 4:0. Po przerwie gospodarze rozstrzygnęli mecz w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/barycz-sulow-row-1964-rybnik-22082026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Barycz Sułów – ROW 1964 Rybnik 4:0. Po przerwie gospodarze rozstrzygnęli mecz w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)

Japonia bez przewodnika. Monika Weissmann opowie o codzienności

Nowy radiowóz dla Gaszowic. Trzy gminy wsparły zakup Kia Sportage

Z księgowości do literatury. Rybniczanin opisał losy trzech pokoleń

Upiór wychodzi z „Dziadów” i trafia na wystawę w Rybniku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy w Rybniku - kontakt, godziny, e-usługi i umawianie wizyt
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku - kontakt, oddziały, SOR i rejestracja
- Filia nr 18 Biblioteki w Rybniku - godziny, usługi i dojazd
- Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Szkoła Życia w Rybniku - oferta, zapisy i godziny
- Apteki Pstrążna, gmina Lyski, powiat rybnicki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Placówka Terenowa KRUS w Rybniku - kontakt, godziny, obsługiwane gminy
