Partnerzy Powiatu Raciborskiego spotkali się na Zamku Piastowskim

W murach zamku rozmowy toczyły się między salami a muzyką. W Raciborzu samorządowcy i Przyjaciele Powiatu Raciborskiego mieli okazję odnowić więzi i porównać doświadczenia. Reprezentacja Powiatu Rybnickiego pojawiła się na zaproszenie sąsiadów. Scena należała też do zespołu, który przyciągnął uwagę gości.
- Zamek Piastowski w Raciborzu jako scena spotkania
- Spotkanie samorządów partnerskich Powiatu Raciborskiego
Zamek Piastowski w Raciborzu jako scena spotkania
W zabytkowych wnętrzach Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się spotkanie partnerów powiatowych i zaproszonych Przyjaciół Powiatu. Jak informuje Powiat Raciborski, wydarzenie miało miejsce 10 października i zgromadziło przedstawicieli kilku regionów, którzy przyjechali, by porozmawiać o współpracy i wymianie doświadczeń. W imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca w uroczystości uczestniczyła Karina Stępień - członek zarządu i radna powiatu. Oprawę programu urozmaicił występ zespołu Tworkauer Eiche na zamkowej scenie, który dodał spotkaniu artystycznego wymiaru.
Spotkanie samorządów partnerskich Powiatu Raciborskiego
Organizatorzy określili spotkanie jako przestrzeń do zacieśniania współpracy i wymiany praktyk między powiatami. Wśród uczestników byli partnerzy formalni oraz zaproszeni Przyjaciele Powiatu, co – jak zaznacza Powiat Raciborski – sprzyja budowaniu długofalowych relacji i wzajemnemu wsparciu projektów. Obecność delegacji z powiatu rybnickiego podkreśliła chęć kontynuacji dialogu między sąsiadami oraz wymiany doświadczeń administracyjnych i kulturalnych. Spotkanie miało przede wszystkim charakter roboczo-integracyjny - rozmowy toczyły się wokół współpracy oraz pielęgnowania wieloletnich kontaktów między regionami.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Rybniku.
Ostatnie Artykuły

Gruntowa pompa ciepła w budynku na Mazowszu o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę

Woda w Dębieńsku nadaje się do picia. Sanepid potwierdza

Śląska ekonomia społeczna szuka swoich asów. Ruszył konkurs ROPS

Zepsuło się w domu? Seniorzy w Rybniku mogą liczyć na pomoc

Plac zabaw przy Kościuszki wyłączony z użytkowania. Trwa remont

Dwa złota dla Szymona Zająca. Rybniccy miotacze na podium

Mieszkańcy Rybnika ocenią, jak zdrowe jest ich miasto

Przyłączenie prądu bez wizyty w punkcie obsługi. Nowy portal dla mieszkańców

Motocykliści z całego świata w Rybniku - policja zapowiada utrudnienia

Rybniczanin rusza rowerem przez Karakorum. Przed nim 1390 kilometrów

Land Roverem po dworsku. Bezpłatna wyprawa rusza z Łukowa Śląskiego

Poradnik bezpieczeństwa z tłumaczeniem na PJM. Jest 21 filmów

Nowe opowieści o polskiej wsi mogą zdobyć 10 tys. zł

W rybnickich szkołach zmienia się podejście do edukacji. Efekty zostaną
Przydatne dane teleadresowe
- Kopalnia Węgla Kamiennego ROW w Rybniku - siedziba, zakłady, kontakt
- Filia nr 16 (Golejów) - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Nadleśnictwo Rybnik - kontakt, drewno, edukacja leśna i zasady wjazdu do lasu
- Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach - kontakt, godziny, bilety i zajęcia stałe
- Parafia św. Floriana w Rybniku Orzepowicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku - kontakt, rejestracja, świadczenia i wsparcie dla pracodawców
