Nowa biblioteka w Niedobczycach zaprasza na spotkania i warsztaty dla każdego

Nowa biblioteka w Niedobczycach zachwyca przestrzenią i możliwościami. To miejsce, które zmienia oblicze dzielnicy i zaprasza do wspólnego odkrywania literatury oraz kreatywnego spędzania czasu.
- Biblioteka w Niedobczycach zyskała nowoczesną odsłonę blisko Parku Henryka Czempiela
- Majówka w Niedobczycach z wyjątkowym otwarciem biblioteki i atrakcjami dla całej rodziny
Biblioteka w Niedobczycach zyskała nowoczesną odsłonę blisko Parku Henryka Czempiela
W sercu Niedobczyc, przy ulicy Barbary, otwarto świeżo wyremontowaną filię biblioteki, która teraz imponuje nie tylko rozmiarem, ale i funkcjonalnością. Miejsce to stało się prawdziwym centrum kulturalnym dla mieszkańców łączy w sobie wypożyczalnię książek z przestrzenią do spotkań i warsztatów. Wnętrza zostały zaprojektowane tak, aby każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie od najmłodszych czytelników po dorosłych poszukujących chwili relaksu lub inspiracji.
Powierzchnia placówki przekracza 200 metrów kwadratowych, a na półkach czeka aż 13 tysięcy pozycji od tradycyjnych książek przez audiobooki aż po gry planszowe. Wśród udogodnień znalazła się specjalna sala dla dzieci oraz bookcrossingowa półka na zewnątrz, która umożliwia wymianę książek bez konieczności formalności. Cały budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co podkreśla dbałość o dostępność i komfort wszystkich odwiedzających.
- Była skromna, nieduża biblioteka, jest ponad 200 metrów kwadratowych z 13 tysiącami książek, audiobookami, planszówkami, działem dla dzieci, dla dorosłych, miejscem spotkań, w którym można i czytać, i się uczyć oraz placykiem. Budynek jest w całości dostępny dla osób z niepełnosprawnościami mówi Aleksandra Klich , dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. - Wracajcie jak najczęściej, to miejsce jest dla Was!
Majówka w Niedobczycach z wyjątkowym otwarciem biblioteki i atrakcjami dla całej rodziny
Oficjalne otwarcie nowej filii odbyło się podczas rybnickiej Majówki w niedzielę 4 maja. Tego dnia mieszkańcy mieli okazję poznać bibliotekę od podszewki podczas oprowadzania po obiekcie oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wśród nich znalazł się kiermasz książek poświęconych Górnemu Śląskowi oraz literaturze śląskiej, który przyciągnął miłośników regionalnej kultury.
Wydarzenie uświetniło spotkanie z Jerzym Buczyńskim autorem znanych Legend górniczych”, który podzielił się opowieściami związanymi z historią regionu. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty i gry edukacyjne oraz możliwość wymiany przeczytanych książek na półce bookcrossingowej. Całość stworzyła atmosferę sprzyjającą integracji i rozwijaniu pasji czytelniczych.
Nowa biblioteka w Niedobczycach to nie tylko miejsce do wypożyczania książek to przestrzeń pełna życia i pomysłów na spędzanie wolnego czasu w gronie sąsiadów i przyjaciół.
Ostatnie Artykuły

Kulisy policyjnej służby wyszły na jaw podczas spotkania w Rybniku

Wiosenne sprzątanie obejmie całą gminę i miasto Czerwionka-Leszczyny

Poranny blitz w Rybniku - pięciu kierowców odpadło na prostym teście

Gliwice jako miasto przyszłości: zobacz, jakie inwestycje realizuje obecnie zaufany deweloper z Gliwic

Ochojec z nowym skateparkiem - sobotnie otwarcie przyciągnie młodych

Świąteczny spokój tylko z pozoru - rybnickie drogi ujawniły 14 kolizji

Rybnicki blok gazowo–parowy wchodzi w finał po 80 procentach budowy

Rybka kończy trzy lata i szykuje urodzinowe prezenty w halo!Rybnik

Zanim ruszą konsultacje, gmina tłumaczy jak zgłaszać uwagi do planu ogólnego

Rybnik uruchamia kurs dla seniorów, policja uczy bezpiecznej sieci

Zużyty olej kuchenny potrafi zatkać rury i szkodzi wodzie

Rybnicka drogówka ruszyła na kierowców - za prędkość będą konsekwencje

Kamień znów stanie się stolicą flag footballu - w czerwcu wielkie granie

