VI Turniej Skata Grand Prix Śląsk Południe o Puchar Starosty Rybnika

W Rybniku po raz szósty spotkali się miłośnicy skata, by rywalizować o prestiżowy puchar Starosty Powiatu Rybnickiego. Emocje sięgały zenitu, a atmosfera była jak zawsze pełna pasji i sportowej rywalizacji!
- Rybnicki turniej skata przyciągnął najlepszych graczy z regionu
- Najlepsi skatowcy z regionu nagrodzeni przez władze powiatu rybnickiego
Rybnicki turniej skata przyciągnął najlepszych graczy z regionu
27 kwietnia 2025 roku w Rybniku odbył się VI Turniej Skata Grand Prix Okręgu Śląsk Południe, który jak co roku zgromadził licznych entuzjastów tej strategicznej gry karcianej. Organizatorem wydarzenia była Sekcja Skata działająca przy klubie GKS Dąb Gaszowice, znana z profesjonalnego podejścia do organizacji lokalnych zmagań.
Uczestnicy rywalizowali nie tylko o cenne nagrody, ale przede wszystkim o prestiż i uznanie w środowisku skatowym. Wśród zawodników panowała przyjazna atmosfera, która sprzyjała zarówno zdrowej konkurencji, jak i integracji pasjonatów.
Najlepsi skatowcy z regionu nagrodzeni przez władze powiatu rybnickiego
W tegorocznej edycji triumfował Rudolf Broża reprezentujący WOKiR Połomia, który zdobył pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Piela, również z WOKiR Połomia, a na trzecim stopniu podium stanął Wojciech Pielacz z GKS Dąb Gaszowice. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody wręczone przez radną powiatową Karinę Stępień, która reprezentowała starostę Damiana Mrowca.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnej gry i zapraszamy na kolejne turnieje, które już niebawem pojawią się w kalendarzu wydarzeń naszego powiatu” podkreśliła radna Stępień podczas uroczystości wręczenia nagród.
Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Rybniku
Ostatnie Artykuły

Rybnik łączy święto miasta z muzyką i przemysłowym dziedzictwem

W Kamieniu ruszy rodzinne święto. Będzie film, sport i festyn

66 drzew nad Nacyną. Efekt rybnickiej zbiórki elektroodpadów

Na Wyzwolenia kładą nowy asfalt. Dojazd do posesji zostanie przerwany

Weekend pełen sportu w Rybniku. Żużel i basket oraz ligowe mecze

Miejski punkt sprzedaży na Placu Wolności będzie zamknięty w sobotę

Na Placu Wolności ruszyła nowa toaleta. Skorzystanie kosztuje 1 zł

Majówka w Czerwionce–Leszczynach połączy taniec, historię i strażacki apel

Jejkowickie przedszkole z ważnym certyfikatem za codzienną pracę nad zdrowiem

Rynek Basket przejmie rybnicki rynek - koszykówka wraca na majówkę

Nowy sprzęt dla OSP z regionu. Strażacy zyskali mocniejsze wsparcie

Majówka na śląskich drogach pod lupą - 700 policjantów dziennie i blokada dla tirów

Kamień bez wody na noc i poranek. PWiK podaje miejsca poboru

