W Rybniku zainaugurowano nową specjalność, która może zrewolucjonizować przyszłość lokalnej edukacji i przemysłu. Technologie wodorowe stają się kluczowym elementem kształcenia młodych inżynierów, a ich wiedza może przyczynić się do rozwoju ekologicznych rozwiązań transportowych.
- Rybnik stawia na innowacje w edukacji technicznej
- Nowe kierunki studiów dla przyszłych specjalistów
Rybnik stawia na innowacje w edukacji technicznej
W filii Politechniki Śląskiej w Rybniku miała miejsce wyjątkowa inauguracja specjalności Technologie wodorowe, która jest realizowana we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych. Uczniowie piątej klasy technikum samochodowego rozpoczną naukę, która otworzy przed nimi drzwi do fascynującego świata nowoczesnych technologii. W ramach programu będą mieli okazję uczyć się od ekspertów z Politechniki Śląskiej oraz zdobywać praktyczne umiejętności na stacjach ładowania wodoru i w zajezdniach autobusów wodorowych.
Nowe kierunki studiów dla przyszłych specjalistów
Władze Rybnika oraz Politechniki Śląskiej dostrzegają rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii wodorowych. Dlatego podpisano deklarację wsparcia dla uruchomienia nowego kierunku studiów dotyczącego zrównoważonej konsumpcji i produkcji.
- Mamy już bazę wodorową, specjalizację wodorową w szkole średniej, więc idealnym dopełnieniem byłoby uruchomienie kierunku studiów w tym zakresie, bo potrzebujemy kadr dla naszej inicjatywy ROW 2.0 – mówi Ewelina Włoch, Naczelnik Wydziału Cyfryzacji i Nowych Technologii Urzędu Miasta Rybnika.Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i przyczyniać się do ekologicznych innowacji w regionie.
To wydarzenie to nie tylko krok naprzód dla edukacji, ale także szansa na rozwój lokalnego rynku pracy. Uczniowie, którzy wybiorą tę ścieżkę kariery, będą mieli szansę na zdobycie unikalnych kompetencji, które mogą być niezwykle cenne w nadchodzących latach.
Urząd Miasta Rybnika