Rybnicki Półmaraton Księżycowy: Sukces biegaczy z Jejkowic i Gaszowic
W sobotnią noc, 22 czerwca 2024 roku, ulice naszego miasta tętniły życiem podczas XIV Półmaratonu Księżycowego. Impreza przyciągnęła ponad 1100 uczestników, którzy rywalizowali w świetnej atmosferze i doskonałych warunkach pogodowych.

Starosta Powiatu Rybnickiego wręcza nagrody najlepszym maratończykom

Jak co roku, wydarzenie nie mogło odbyć się bez udziału lokalnych władz. Starosta Powiatu Rybnickiego, Damian Mrowiec, tradycyjnie pojawił się na miejscu, by wręczyć nagrody dla najlepszych zawodników z powiatu. Jego obecność dodała uroczystości wyjątkowego charakteru i podkreśliła znaczenie tego sportowego święta dla lokalnej społeczności.

Rywalizacja na najwyższym poziomie: wyniki najlepszych biegaczy

Wśród kobiet z powiatu rybnickiego najlepsza okazała się Michalina Janowska z Jejkowic, która pokonała trasę w czasie 1:30:57. Drugie miejsce zajęła Monika Zombrowska, również z Jejkowic, z czasem 1:49:09, a trzecie miejsce przypadło Dominice Moazurek, która ukończyła bieg w 1:53:27. Tym samym, zawodniczki z Jejkowic pokazały swoją dominację w tej kategorii.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Sebastian Marcol z Gaszowic, osiągając czas 1:17:12. Drugie miejsce zajął Marek Knesz z Jejkowic, który ukończył trasę w 1:23:11, a na trzecim miejscu uplasował się Ariel Wolny z Łukowa Śląskiego z czasem 1:28:30. Panowie również godnie reprezentowali swoje miejscowości, dostarczając kibicom wielu emocji.

Atmosfera sportowego święta i gratulacje dla wszystkich uczestników

Impreza, jak zawsze, zgromadziła licznych fanów biegania, którzy dopingowali uczestników na każdym kroku. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, aby wydarzenie przebiegło sprawnie i bezpiecznie, co przyczyniło się do jego sukcesu. Uczestnicy i kibice mogli cieszyć się nie tylko rywalizacją sportową, ale także wspólnym spędzaniem czasu w przyjaznej atmosferze.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, zarówno tym, którzy stanęli na podium, jak i tym, którzy wzięli udział w biegu. Wasza determinacja i zaangażowanie są godne podziwu. Szczególne gratulacje kierujemy do maratończyków z Jejkowic, którzy pokazali, że są nie do pokonania. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Półmaratonu Księżycowego i innych wydarzeniach sportowych w naszym regionie.

Źródło zdjęć: Nowiny.pl