Wkrótce rusza budowa nowego odcinka gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego Racibórz z Oświęcimiem, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego regionu. Ze szczegółami projektu warto się zapoznać, by być na bieżąco z planowanymi działaniami.
- GAZ-SYSTEM S.A. ogłosił start budowy gazociągu Racibórz - Rybnik.
- ZRUG Sp. z o.o. została wybrana na Generalnego Wykonawcę robót.
- Kontakt do biura budowy: ul. Przemysłowa 13, Rybnik, tel. +48 602 228 903, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Właściciele i użytkownicy wieczyści działek w pasie montażowym otrzymają pisemne zawiadomienia.
- Przed budową odbędzie się spotkanie z właścicielami działek w celu opisu stanu zagospodarowania działki.
- Geodezyjne wytyczenie trasy gazociągu i granic pasa montażowego poprzedzi rozpoczęcie budowy.
- Po zakończeniu prac, teren zostanie uporządkowany, a nieruchomości przekazane ich właścicielom.
- Odszkodowania zostaną ustalone na podstawie protokołów i wyceny rzeczoznawcy majątkowego.
Rozpoczęcie prac przy budowie nowego odcinka gazociągu to ważna informacja dla mieszkańców Raciborza, Rybnika i okolic. GAZ-SYSTEM S.A., państwowy operator gazociągów, oficjalnie zapowiedział, że prace konstrukcyjne nad gazociągiem wysokiego ciśnienia mają ruszyć niebawem. Wykonawcą robót budowlanych została wybrana firma ZRUG Sp. z o.o., co gwarantuje profesjonalizm i doświadczenie w realizacji podobnych projektów.
Prace budowlane wiążą się z koniecznością dostosowania terenu, dlatego niezbędne będą spotkania z właścicielami oraz użytkownikami wieczystymi działek znajdujących się w paśmie montażowym. Ich celem będzie dokładne geodezyjne wytyczenie i oznaczenie w terenie przebiegu trasy gazociągu. Istotnym elementem jest również zobowiązanie wykonawcy do przywrócenia stanu początkowego terenu po zakończeniu prac.
Warto podkreślić, że cały proces będzie monitorowany, a ewentualne odszkodowania za wykorzystanie terenu określone zostaną na podstawie protokołu opisu stanu zagospodarowania działki. Protokoły te, po zakończeniu budowy, staną się częścią dokumentacji w postępowaniu odszkodowawczym. To z kolei gwarantuje transparentność i uczciwość wobec właścicieli terenów.
Zaplanowana inwestycja ma na celu nie tylko wzmocnienie infrastruktury gazowej w Polsce, ale także podniesienie poziomu bezpieczeństwa energetycznego regionu. Budowa gazociągu to krok w kierunku zapewnienia stabilności dostaw i dywersyfikacji źródeł energii, co jest kluczowe dla długoterminowego rozwoju i niezależności energetycznej kraju.
Opierając się na: Urząd Miasta w Rybniku