Policja Rybnik: Na zakazie z 3 promilami...

1 min czytania

Policjanci z rybnickiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Tym razem amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 54-letni mieszkaniec Rybnika, który miał w organizmie 3 promile alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów orzeczone przez sąd.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy podczas patrolu ulicy Pod Hałdą zauważyli kierującego oplem bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zatrzymali kierowcę osobówki do kontroli drogowej. Okazało się, że 54-latek kierował samochem, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło także na jaw, że wobec mężczyzny zostały już orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

Komenda Miejska Policji w Rybniku,

rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/370511,Na-zakazie-z-3-promilami.html

Autor: krystian