Policjant z rybnickiej drogówki, zauważył wracając do domu po służbie, że jadący przed nim kierowca hyundaia wykonuje niebezpieczne manewry. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i wjeżdżał na krawężniki. Starszy sierżant Marcin Wieczorek zajechał drogę kierującemu, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że 61-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Reakcja na łamanie przepisów prawa zawsze jest taka sama i nie ma znaczenia, czy odbywa się to w czasie służby, czy poza nią. Policjant z rybnickiej drogówki - starszy sierżant Marcin Wieczorek, podczas powrotu ze służby podjął interwencję wobec 61-letniego kierowcy, który, jak się później okazało, był pijany.

W Jejkowicach na ulicy Głównej, mundurowy zauważył hyundaia, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni i wjeżdżał na krawężniki. W Szczerbicach, w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Rybnickiej, policjant zatrzymał kierującego osobówką, wyciągnął kluczyki ze stacyjki jego auta i zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Gaszowicach. 

Okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

Jeżeli widzisz niepokojące sygnały - reaguj. Być może pozwoli to uratować czyjeś życie.