22 marca 2023 roku w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach, odbył się turniej w siatkówce chłopców szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Rybnickiego. W rywalizacji wzięły udział 4 reprezentacje  szkół:   Zespół Szkół Technicznych z Rybnika , I LO im. Powstańców Śląskich z Rybnika, II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z Rybnika oraz  gospodarz turnieju  Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.
Po bardzo zaciętych spotkaniach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespół Szkół Technicznych z Rybnika , na drugim miejscu turniej ukończyła drużyna gospodarzy Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach,  a trzecie miejsce zająło  I LO im. Powstańców Śląskich z Rybnika . Tuż za podium uplasowała się reprezentacja II LO z Rybnika.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Barteczko, rozgrywający z Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika.

Wyniki turnieju : ZS Czerwionka –  ZST Rybnik  0:2

I LO Rybnik – II LO Rybnik  2:0

ZS Czerwionka –  I LO Rybnik 2:0

ZST Rybnik –   II LO Rybnik  2:0

ZS Czerwionka –  II LO Rybnik 2:0

ZST Rybnik –   I LO Rybnik  2:0

24 marca 2023 roku do rywalizacji w piłce nożnej  chłopców szkół ponadpodstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego, przystąpiły następujące drużyny: Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach 1 , Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach 2,  I LO im. Powstańców Śląskich z Rybnika , Zespół Szkół Technicznych z Rybnika oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
z Rybnika.
Po zaciętej rywalizacji w systemie „każdy z każdym” najlepszą drużyną okazała się pierwsza reprezentacja gospodarzy czyli Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach, drugie miejsce przypadło ZST z Rybnika, a podium uzupełniła szkoła ZSME z Rybnika. Na miejscu 4 sklasyfikowano I LO z Rybnika, a miejsce 5 przypadło drugiej drużynie gospodarzy.

ZS CZERWIONKA 1  –  ZST RYBNIK    0:0 RZUTY KARNE: 3:2

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik zwycięskiej drużyny Bartosz Mazur (8 bramek), najlepszym bramkarzem turnieju wybrano także zawodnika mistrzów turnieju Maksymiliana Koguta, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Nogły z ZST Rybnik.