Fotografia subiektywna to chwytanie aparatu w celu autoekspresji, a nie w celu zarejestrowania zewnętrznych kształtów świata. Takie rozróżnienie wskazał John Szarkowski i tym będziemy się kierowali podczas październikowych zajęć.

Kiedy? 1.10.2022 r. od 10:00 do 17:00

Gdzie? Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Informacje dodatkowe:
Do kogo jest skierowana oferta? Do każdej osoby, dla której fotografia jest “tym czymś więcej”. Nie oceniamy stopnia zaawansowania. Możesz być na początku przygody z fotografią lub starym wyjadaczem ważne, że chcesz!
Jak się przygotować do zajęć?
Wystarczy zabrać ze sobą aparat fotograficzny z naładowaną baterią i kartą pamięci, dobry humor i pozytywne nastawienie. Dodatkowe informacje przekażemy Ci z odpowiednim wyprzedzeniem przed każdym warsztatem.
Prowadzący:
Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona:

https://kamilmyszkowski.wordpress.com/

.
Krzysztof Szlapa urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor jedenastu wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych, od 2014 roku współkurator w fotograficznej Galerii Pustej cd. w Jaworznie, w latach 2014-2019 kurator galerii sztuki Za Szybą w Katowicach, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, gdzie pełni funkcję sekretarza zarządu. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w roku 2017 (projekt Widziadła dotyczący konurbacji górnośląskiej). Laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej za najlepszą wystawę indywidualną. Autor prezentacji podczas IV i VI Festiwalu Fotografii Analogowej 2018 i 2020 oraz Śląskiego Maratonu Fotograficznego 2017. Wykładowca kursów fotograficznych ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzący masterclass w Muzeum Śląskim w ramach projektu “Miasto w procesie". Redaktor corocznych katalogów fotograficznych Galerii Pustej cd. od 2014. Autor albumów "W zasięgu wzroku" 2017 (wydawnictwo grupakulturalna.pl) oraz "Przemiany" 2021 (wydawca ZPAF OŚ). Zaangażowany uczestnik fotograficznych grup twórczych: Szkoła Widzenia, czesko-polska Grupa 999, śląska Grupa FOTOGRAFY. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych upowszechniających fotografię artystyczną takich jak: wernisaże wystaw, warsztaty oraz spotkania autorskie we współpracy z różnymi instytucjami m. in. BWA Katowice, Muzeum Historii Katowic, Śląski Festiwal Nauki UŚ. Mieszka w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Strona:

https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

Zapisy przyjmujemy do 23 września 2022 r. mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt: 150 zł / 1 warsztat
nr konta PKO Bank Polski SA 27 1020 2472 0000 6302 0499 0802
+ opcjonalnie ok. 15 zł obiad (płatne na miejscu)