Dbajmy o zdrowie, wszyscy chcemy powrotu do normalności-pod takim hasłem prowadzona jest kampania profilaktyczna przez Policję, Straż Pożarną, Ratownictwo Medyczne, Straż Miejską oraz przedstawiciele rybnickiej Rady Seniora, a także dzieci. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, służby zwracają się z apelem do Państwa o przestrzeganie zaleceń, a przede wszystkim o pozostanie w domach i niegromadzenie się w miejscach publicznych.

Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, Straż Miejską oraz przedstawiciele rybnickiej Rady Seniora, a także dzieci apelują do mieszkańców miasta i powiatu o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń w związku z panującą pandemią koronawirusa. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wystąpił przed Komendą Miejską Policji w Rybniku, trzymając w rękach kartkę z hasłem dotyczącym zagrożeń związanych z COVID-19.

Jednym z haseł poruszonych podczas kampanii jest - mowie nienawiści mówię NIE. Służby na co dzień stykają się z mową nienawiści, która jest równie groźna. Pamiętajmy, że to jest czas wyrzeczeń dla nas wszystkich...

Służby apelując o przestrzeganie ograniczeń proszą mieszkańców, by pozostali w domach. Stan epidemii to czas trudny dla nas wszystkich, jednakże wspólne działania i dostosowanie się do panujących obostrzeń pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.