Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Wraz z rozwojem epidemii COVID-19 policjanci z dnia na dzień zostali postawieni przed trudnym zadaniem. Jak wykonywać swoje obowiązki i realizować dodatkowe zadania wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa, a jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzisiaj z pomocą mundurowym przyszli medycy, którzy podali policjantom pierwsze dawki szczepionek przeciwko Covid-19.

W tym tygodniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. Dzisiaj w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia stróżów prawa rybnickiego garnizonu Policji. Policjanci ze Sztabu Policji KWP w Katowicach koordynujący całość działań w naszym województwie, szacują, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Proces jest bardzo prosty, a same szczepienia przebiegały bardzo sprawnie. Aby był zachowany ścisły reżim sanitarny wyznaczeniu stróże prawa stawiali się w szpitalu o wyznaczonej godzinie, a następnie po krótkiej konsultacji medycznej kolejno byli poddawani pierwszej dawce szczepionki. Po szczepieniach wszyscy policjanci czuli się bardzo dobrze i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. W następnych dniach zaszczepieni zostaną kolejni mundurowi, łącznie z szefem rybnickiego garnizonu inspektorem Rafałem Głuchem oraz jego zastępcami. Druga dawka szczepionki już za 12 tygodni.

Dziękujemy personelowi medycznemu za tak sprawne przeprowadzenie szczepień.

  • Policyjny radiowóz, w tle szpital w Bielsku - Białej.
  • Policjanci idą na szczepienie.
  • Policjanci czekają w kolejce na szczepienie.
  • Pielęgniarka w tle.
  • Szczepionka.
  • Policjant wypełnia dokumenty.