Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Rynek nieruchomości w Rybniku

Rybnik to idealna lokalizacja na zakup nieruchomości nie tylko na użytek własny, ale również pod wynajem. Często przeprowadzają się tu osoby młode a także rodziny z małymi dziećmi. Jakie nieruchomości w Rybniku cieszą się największą popularnością? Ile trzeba zapłacić za mieszkanie od dewelopera?

Ile kosztują nowe mieszkania w Rybniku?

Rybnik od kilku lat stara walczyć się ze smogiem oraz niską emisją. Mieszkańców miasta cieszy także rewitalizacja strefy śródmiejskiej oraz kontynuacja budowy Bulwarów nad Nacyną. Sam Rybnik jest dość zielony, więc to idealna lokalizacja dla osób, które lubią spędzać czas pod chmurką. Jak kształtuje się tutejszy rynek nieruchomości?

Cena nieruchomości zależy przede wszystkim od lokalizacji, rynku i metrażu. Najpopularniejszą, a co za tym idzie, stosunkowo drogą dzielnicą jest Zamysłów. Aktualnie nowe mieszkania w Rybniku można kupić na Osiedlu Parkowa a także na Osiedlu Przedwiośnie. Średnia cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi około 4 800 zł. Na przełomie ostatnich lat zauważalny jest wyraźny wzrost. Niemniej jednak, w porównaniu do Gliwic, czy Katowic, gdzie średnia cena za metr kwadratowy oscyluje w okolicy 6 500 zł, ceny w Rybniku wciąż wydają się być niskie.

Ile w mieście kosztują nowe mieszkania? W Rybniku średnia cena nieruchomości kształtuje się na poziomie 365 000 zł. Skąd tak wysoka kwota? Wszystko dlatego, że oferowane mieszkania mają dość duży metraż. Wiele z nich ma powierzchnię ponad 65 m². Mniejsze mieszkania bez problemu można kupić w cenie poniżej 300 000 zł.

Jakie mieszkania oferują deweloperzy?

Jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie, tych w mieście powstaje niewiele, ale oferta jest zróżnicowana. Aktualnie nowe mieszkania w Rybniku budowane są przy ul. Parkowej oraz przy ul. Stefana Żeromskiego. Pierwsza inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku, natomiast druga zostanie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

W ramach wspomnianych inwestycji można znaleźć zarówno mieszkania 1-, 2-, 3- i 4- pokojowe. Najwięcej dostępnych nieruchomości posiada 3-pokoje, co powinno spełniać oczekiwania osób, które marzą o oddzielnym biurze czy garderobie. Takie lokale cieszą się też największym zainteresowaniem. Tutaj warto wspomnieć, że wśród aktualnych ofert nie ma żadnej nieruchomości 5-pokojowej, ale bez problemu można znaleźć mieszkanie 4-pokojowe i to o powierzchni powyżej 70 m². Koszt takiego mieszkania to około 400 000 zł.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.