Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, którego zatrzymano w związki z czynną napaścią na policjantów z rybnickiej drogówki, usłyszał już zarzuty. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i nie zatrzymał się do kontroli. Na wniosek śledczych oraz prokuratora nadzorującego postępowanie, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego.

Do tego niebezpiecznego pościgu doszło w czwartek po 23.00 w Czerwionce-Leszczynach. Patrol rybnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zauważył volkswagena golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. Podczas brawurowej jazdy dopuścił się szeregu wykroczeń, lekceważąc sygnały nakazujące mu zatrzymanie samochodu. W pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i w rejonie ronda uderzył w znak drogowy. Wówczas policjantka wybiegła z radiowozu, chcąc go zatrzymać. Kierowca jednak ruszył w jej stronę, próbując wjechać w nią tyłem samochodu. Policjantka upadła na ziemię, doznając ogólnych obrażeń ciała.
Mundurowi oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo tego kierowca ruszył do dalszej ucieczki. Pościg przeniósł się do Żor, gdzie do działań włączyli się miejscowi policjanci.

Policjant prowadzący radiowóz uderzył nim w volkswagena, chcąc w ten sposób zatrzymać mężczyznę. Stróże prawa wybiegli z radiowozu i policjantka zdołała wyciągnąć z samochodu pasażera. Z kolei policjant wybił ręką szybę kierowcy, próbując uniemożliwić mu ucieczkę. Ten jednak ruszył wraz z mundurowym, przez co policjant upadł na ziemię, doznając obrażeń. Po wszystkim mężczyzna uciekł.
Przy współpracy mundurowych z Rybnika i Żor ostatecznie zatrzymano 28-letniego kierowcę golfa.

Na wniosek śledczych oraz prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego.

Ładowanie odtwarzacza...