Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Rybniccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przechwycili ponad pół tony nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wartość sprasowanych liści tytoniu oszacowano na ponad 260 tys. złotych. W wyniku podjętych działań śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic w wieku 20 i 41-lat. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z rybnickiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkańcy Gliwic mogą posiadać znaczne ilości "lewych" wyrobów tytoniowych. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. W trakcie przeszukania pojazdu oraz pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie powiatu gliwickiego śledczy znaleźli ponad pół tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Sprasowane liście tytoniu zapakowane były w parciane worki. Stróże prawa zabezpieczyli też maszynę służącą do cięcia liści tytoniu oraz wagę elektroniczną. 

Nielegalny towar przechwycono, a jego właściciele trafili do rybnickiej komendy. Policjanci oszacowali, że wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa to ponad 260 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic w wieku 20 i 41 lat. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

  • Policjant w Wydziału PG oraz zabezpieczony tytoń w postaci  liści tytoniu.
  • Maszyna służąca do cięcia liści tytoniu.
  • Maszyna służąca do cięcia liści tytoniu.
  • Zabezpieczone liście tytoniu.
  • Waga elektroniczna.
Ładowanie odtwarzacza...