Interesuje nas Giorgio Armani Si? – dowiedz się, czym różni się woda toaletową od perfumowanej?

Przechadzając się po perfumeriach i drogeriach pomiędzy regałami, spotkamy się z takimi nazwami jak – woda toaletowa i woda perfumowana. Czym one się od siebie różnią? Przed podjęciem decyzji o zakupie jednej z tych opcji, warto dowiedzieć się co nieco na ich temat.

Czym się różni woda toaletowa od perfumowanej? Tak naprawdę, wszystko to reguluje stężanie olejków zapachowych tych produktów. Należy pamiętać o tym, że największe stężenie będą posiadały perfumy, kolejno woda perfumowana, następnie woda toaletowa, a na końcu woda kolońska. Jeżeli zależy nam, aby zapach Giorgio Armani Si 100ml był długo wyczuwalny – zdecydujmy się na perfumy.

Oznaczenia produktów

Czy to perfumy damskie czy też męskie – ich wybór z pewnością nie jest niczym łatwym. Szczególnie, kiedy spotykamy się z bardzo wygórowanymi cenami. Kolejnym utrudnieniem będą ich różne typy. Niekiedy zamiast perfum, stawiamy na ich tańsze odpowiedniki np. wody toaletowe lub perfumowane.

Perfumy są swojego rodzaju kompozycją. Połączenie nut zapachowych w postaci olejków roślinnych. To, w jaki sposób olejki będą dobrane oraz jaka będzie ich ilość zadecyduje o tym, jaki zapach uzyskają perfumy. Wspomniane olejki roślinne, rozcieńcza się w alkoholu do 1%. Stężenie olejków warunkuje to, jak długo na naszym ciele perfumy będą się utrzymywać.

Temperatura naszego ciała sprawia, że uwalnia się zapach perfum. Przyglądając się buteleczkom z perfumami, niejednokrotnie spotkaliśmy się zapewne z tajemniczymi oznaczeniami np. EDP, EDC lub EDT. Pamiętajmy o tym, że te same produkty, które posiadają odmienne oznaczenia, będą miały całkiem inne ceny. Zatem, EDP – to woda perfumowana. EDT – to woda toaletowa, natomiast EDC – jest wodą kolońską.

Stężenie olejków roślinnych – nut zapachowych

Kupując prawdzie perfumy Giorgio Armani, spotkamy się ze stężeniem najwyższym, które wahać się będzie między 25% a 43%. Jeżeli chodzi o wodę perfumowaną, mamy do czynienia ze stężeniem w granicach 10-25%. Kobiety bardzo często stawiają na wody perfumowane, ponieważ ich zapach relatywnie długo utrzymuje się na ciele. Popularne są też wody toaletowe, obecnie w nich stężenie olejków, waha się między 5 a 10%. W wodzie kolońskiej natomiast, stężenie olejków zapachowych jest najmniejsze, będzie to od 3 do 5%.

Nie trudno zauważyć, że intensywność nuty zapachowej wyżej wymienionych produktów, będzie znacząco wpływać na ich ostateczną cenę. Jako, że prawdziwe perfumy mogą kosztować nawet ponad kilkaset złotych, a odnaleźć je można tylko w niektórych sklepach – wielu klientów, z większą ochotą sięga po wody perfumowane. Te można nabyć już za 200 złotych, za trzydziesto mililitrowy flakonik. O wiele tańszym rozwiązaniem będzie na pewno woda toaletowa. Produkty tego typu, uda się nam nabyć za jedyne 50 złotych.

Co więcej, centa będzie także odzwierciedlała trwałość perfum. Dlatego im tańsza będzie woda toaletowa lub perfumowana, tym jej zapach ulotni się szybciej. Najlepsze i najdroższe produkty o wysokim procencie zaperfumowania, mogą utrzymywać się na ciele człowieka nawet przez kilka dni. W wypadku standardowych wód perfumowanych i toaletowych, musimy liczyć się z tym, że już po kilku godzinach od spryskania się nimi, zapach całkowicie zniknie.

Jak widać, wysokość stężenia ma duży wpływ zarówno na cenę produktu, ale też na długość działania perfum. Jeżeli nie stać nas na prawdziwe perfumy, wybierajmy takie odpowiedniki, które zagwarantują nam wielogodzinne utrzymywanie się zapachu.